УКРАЇНА

Пожежа біля ЦУМу в Києві: Мінкульт просить владу вплинути на власників історичної будівлі

21 січня, 2018 18:51
УКРАЇНА/Пожежа біля ЦУМу в Києві: Мінкульт просить владу вплинути на власників історичної будівлі
Зберегти
Вигляд
Міністерство культури України звернулося до міськголови Києва Віталія Кличка із закликом вплинути на власників історичної будівлі в центрі столиці, де 20 січня масштабна сталася пожежа.

Міністерство культури України звернулося до міськголови Києва Віталія Кличка із закликом вплинути на власників історичної будівлі в центрі столиці, де 20 січня масштабна сталася пожежа.

Про це йдеться у зверненні Мінкульту.

Відомство закликає Кличка вжити заходів задля збереження історичної пам’ятки архітектури.

«(Закликаємо – ред.) застосувати визначені чинним законодавством заходи впливу до тих власників (користувачів), які допускають неналежне утримання пам’яток, що несе загрозу їх знищення. Сподіваємося, що вже завтра власники пам’ятки по вулиці Хмельницького, 12-14 отримають свій припис, а київська влада звернеться з позовом до суду про викуп пам’ятки», — йдеться у заклику Мінкульту.

Наголошується, що відповідно до статті 24 Закону України «Про охорону культурної спадщини» власник, користувач зобов'язані утримувати пам'ятку в належному стані, своєчасно провадити ремонт, захищати від пошкодження, руйнування або знищення відповідно до цього Закону та охоронного договору.

Увечері 20 січня у центрі Києва сталася пожежа у відселеній будівлі.

Речниця Держслужби з надзвичайних ситуацій Києва Світлана Водолага у коментарі Громадському повідомила, що є 2 варіанти причини пожежі: це або підпал, або необережне поводження з вогнем з боку безхатченків.

Спочатку пожежа була зафіксована на 600 квадратних метрах, а згодом вона поширилася до 800 кв.м. Внаслідок займання ніхто не постраждав.

25 лютого 2016 року в цій будівлі сталося обвалення перекриття. У будинку тоді перебували робочі — двоє з них загинули.

У Державній архітектурно-будівельній інспекції України заявили, що вони не видавали дозволу на виконання підготовчих і будівельних робіт за адресою Хмельницького, 12-14 в Шевченківському районі Києва.

Міський голова Києва Віталій Кличко закликав притягнути до відповідальності тих осіб, з вини яких роботи відбувалися без дозвільних документів і з порушенням техніки безпеки. Він тоді відзначив, що будинок аварійний, був виселений в 2004 році і приватизований.

Будівля на Хмельницького, 12-14 — це споруда 19-го століття, є пам'ятником історії, архітектури та містобудування місцевого значення.

Більше про:
# пожежа
# Київ
Пов`язані новини