Життя

Смертельна пожежа в п'ятизірковому готелі Батумі — ФОТОРЕПОРТАЖ

25 листопада, 2017 21:11
Життя/Смертельна пожежа в п'ятизірковому готелі Батумі — ФОТОРЕПОРТАЖ
Зберегти
Вигляд
27 листопада оголошено в Грузії днем трауру. Цієї п'ятниці у п'ятизірковому готелі «Леогранд» туристичного міста Батумі сталася пожежа, під час якої загинули 11 людей. Більше 20 постраждали. Що відбулося та як гасили пожежу — у фоторепортажі Громадського.

У п'ятницю ввечері, 24 листопада, у відносно новому і добре оснащеному спортзалі, а також басейні і спа-салоні готелю «Леогранд» відпочивали переважно молоді чоловіки.

Цей помпезний готель, неподалік центру міста урочисто відкрили у 2015 році. Щовечора він яскраво освічувався, а його незвичні архітектурні форми завжди привертали увагу гостей туристичного міста на березі моря. На зведення будівлі та її оснащення витратили $40 мільйонів.

Фото: Іраклі Дзнеладзе для ГромадськогоФото: Іраклі Дзнеладзе для Громадського

Близько 8 вечора (близько 18:00 за київським часом) служба надзвичайних ситуацій Батумі 112 отримала повідомлення про пожежу. Причини займання невдовзі встановить слідство. Наразі ж відомо, що смертельним став не відкритий вогонь, а дим, який поступово підіймався на верхні поверхи, не даючи людям змоги спуститися вниз. 

Фото: Іраклі Дзнеладзе для Громадського

За даними МВС під час гасіння пожежі, а також у рятувальній операції взяли участь 17 пожежно-рятувальних груп і близько 120 рятувальників разом зі спецтехнікою Аджарії, а також двох інших регіонів Грузії — Гурії та Самегрело. На місці також працювали дві сотні поліцейських та численні бригади швидкої допомоги. 

Фото: Іраклі Дзнеладзе для ГромадськогоФото: Іраклі Дзнеладзе для Громадського

Найбільше жертв знайшли у тій частині будівлі, де розташовувася спа-центр, басейн, спортивний зал. Вісім молодих чоловіків знайшли у ліфті. Вони тікали із задимленого басейну. Та саме у цей момент будівлю знеструмили. Усі вони померли від задухи у кабіні ліфту. Ще одного загиблого виявили у басейні, двох — у тренажерному залі. Усі загиблі — чоловіки, віком переважно від 20 до 26 років. Десятеро — грузини, мешканці Батумі. Ще один — громадянин Ірану.

Фото: Іраклі Дзнеладзе для ГромадськогоФото: Іраклі Дзнеладзе для Громадського

У лікарнях з різними ступенями ураження дихальних шляхів опинилися 21 людина, ще понад сотню вдалося евакуювати — це переважно відвідувачі ресторану, які мали вільний доступ до тераси. У холод, під мокрим снігом, загорнуті у готельні рушники та халати, люди чекали крани пожежників, які знімали їх із тераси. 

Фото: Іраклі Дзнеладзе для Громадського

У цей час в готелі перебували 20 учасниць конкурсу «Міс Грузія», який мав відбутися 26 листопада. На момент займання усі дівчата саме вечеряли у ресторані, тож фактично не постраждали. Тим не менш, конкурс краси влада країни скасувала. 

Фото: Іраклі Дзнеладзе для Громадського

Того ж вечора зі столиці у готель прибув прем'єр-міністр Грузії Георгій Квірікашвілі, а також міністр внутрішніх справ країни Георгій Гахарія. Віце-мер Батумі Тенгіз Петрідзе заявив, що адміністрація готелю «Леогранд» неодноразово отримувала зауваження, а нещодавно навіть була оштрафована через порушення правил безпеки. 

Фото: Іраклі Дзнеладзе для ГромадськогоФото: Іраклі Дзнеладзе для Громадського

Як повідомив директор агентства з управління надзвичайними ситуаціями Ніколоз Сірадзе, сходи в готелі навіть мінімально не задовольняли норми пожежної безпеки. За словами чиновника, під час пожежі використання таких сходів було практично неможливим.

Кримінальну справу порушили за статтею про порушення правил пожежної безпеки, що призвело до смерті двох і більше людей. 

Фото: Іраклі Дзнеладзе для Громадського

Президент та прем'єр-міністр Грузії назвали події в Батумі трагедією. Наступного дня після пожежі в місто прибув Патріарх Грузії Ілля II. 27 листопада в країні оголошено днем трауру.

/Іраклі Дзнеладзе, Юлія Банкова для Громадського, Батумі, Грузія

Пов`язані новини