Пожежна служба африканської Гани відновила на роботі працівниць, звільнених за вагітність
Національна пожежна служба західноафриканської Гани відновила на роботі двох пожежниць, яких звільнили за вагітність у 2003 та 2004 роках. У служби є правило — пожежниці не мають вагітніти в перші три роки роботи.
Тельму Хамонд звільнили в червні 2003 року, а Грейс Фосу — у вересні 2004. Вони порушили правило про вагітність у перші три роки роботи, яке діяло у службі впродовж 10 років.
У вересні 2017 обидві жінки подали до суду на Національну пожежну службу. Цей позов почне першу успішну справу в країні щодо гендерної дискримінації, зазначає CNN.
У Верховному суді в столиці країни, Аккрі, юристи служби доводили — активне навчання в перші роки роботи «негативно впливає на плід та майбутню матір». Утім суд з їхніми аргументами не погодився.
У квітні 2018 суддя Ентоні Єбоа визнав правила служби дискримінаційними, незаконними та невиправданими.У своєму рішенні Єбоа підкреслив, що звільнення Тельми та Грейс було необґрунтованим і свідчило про посягання на їхні фундаментальні права — право на працю та недискримінацію.
«Жінки мають право обирати, коли їм вагітніти», — вказав суддя.
Він також розпорядився відновити пожежниць на посадах, виплатити їм зарплатні та премії, втрачені через звільнення. А також виплатити по 9 тисяч доларів кожній за «травму та неминучі незручності від незаконного звільнення».
Голова Ганської комісії з прав людини Джозеф Віталл назвав рішення перемогою верховенства права та прав людини.
Представниця служби Елліс Окой розповіла CNN, що інституція вирішила змінити правила — тепер пожежницям не можна вагітніти в перші три роки роботи, а в лише в перший рік.
1 березня жінки телефоном розповіли CNN, що дуже радіють можливості повернутися на роботу.
«Для мене це велика радість, я дуже схвильована...Мій перший день справді чудовий, я вдячна Богу», — сказала Тельма.
Нагадаємо, київський ліцей імені Богуна у вересні 2019 вперше набиратиме на навчання дівчат.
- Поділитися: