Пожежа в зоні відчуження Чорнобильської АЕС
Фото:

ДСНС

Пожежу у Чорнобильській зоні відчуження поблизу села Володимирівка станом на 08:40 5 квітня досі не ліквідували. Водночас радіаційний фон там нормалізувався. В Держекоінспекції причиною займання назвали підпал сухої трави.

Про це повідомили у пресслужбі Державної служби з надзвичайних ситуацій.

Там зазначили, що відкритого вогню немає, тліють окремі осередки.

«Проводиться повітряна розвідка авіацією ДСНС. Радіаційний фон у межах норми. О 8:40 літак АН-32 ДСНС вилетів з міста Ніжин до Зони відчуження та безумовного (обов’язкового) відселення для гасіння пожежі», — йдеться у повідомленні.

Оновлено: Про нормалізацію радіаційного фону повідомили і у Державному агентстві з управління зоною відчуження.

Водночас виконував обов'язків голови Держекоінспекції Єгор Фірсов повідомив, що горить загалом понад 100 гектарів. За його словами, в центрі пожежі рівень радіації вищий за норму. Причиною займання він назвав підпал сухої трави.

«Ситуація складна. Вогонь поширився на Чорнобильську зону 20 гектарів, але загалом палає більше 100 гектарів. Як це зараз часто буває, спочатку хтось підпалив траву, а потім вогонь перекинувся і на дерева», — написав Фірсов і вступив за підвищення парламентом штрафів за підпал сухої трави у 50-100 разів.

4 квітня повідомлялося, що у зоні відчуження Чорнобильської АЕС виникла верхова лісова пожежа на площі 20 гектарів, рятувальники направили на допомогу вогнеборцям авіацію. Гасінню заважав підвищений радіаційний фон.

Поділитись: