Пожежу у соборі святих Петра і Павла у французькому місті Нант вдалося загасити. Вогонь знищив орган та значну частину оздоблення храму. Також порушена міцність будівлі.

Про це повідомляє France Bleu Loire Océan.

У Нант через пожежу прибув прем'єр-міністр Франції Жан Кастекс у супроводі міністра культури Розлін Башло і глави МВС Жеральда Дарманена.

Прем'єр подякував за «самовідданість та професіоналізм» рятувальників, які працювали з «чудовою ефективністю». Він також висловив слова підтримки нації, жителям Нанта і місцевій католицькій спільноті. Прем’єр наголосив на якнайшвидшому відновленні собору і пообіцяв, що держава візьме у цьому участь.

Прокуратура Нанта почала розслідування за підозрою в навмисному підпалі собору Святих Петра і Павла.

Правоохоронці виявили три осередки загоряння — один виник на рівні повністю знищеного головного органу, два інших — з боку нефа.

«Наразі розслідування розпочате у зв'язку з умисним підпалом. Але робити висновки поки рано, оскільки ще належить зробити багато слідчих дій, які зможуть надати нові факти», — заявив телеканалу BFMTV прокурор Нанта П'єр Сеннес.

Пізніше він повідомив ЗМІ, що правоохоронці не виявили слідів злому ззовні.

Нагадаємо, вранці 18 липня у Французькому місті Нант виникла пожежа у соборі святих Петра і Павла. Це один з найбільших католицьких кафедральних соборів країни, який є національним надбанням Франції (від 1866 року).

Будівництво собору святих Петра і Павла розпочалося в XV столітті й тривало 457 років (у період від 1434 до 1891 року). Це одна з найбільших готичних церков у Франції. По висоті вона лише на шість метрів нижча знаменитого собору Паризької Богоматері, у якому була масштабна пожежа минулого року.

Це не перша пожежа в соборі святих Петра і Павла. У під час повоєнної реставрації собору 1972 році під склепінням храму знялася велика пожежа (через забутий одним із робітників паяльник). Вогонь зруйнував дах будівлі та частину несучих конструкцій. Тоді храм довелося закрити на три роки, усі роботи в ньому припинилися. А коли реставраційні роботи поновилися, то тривали ще довго, аж до 1980-х років.

Поділитись: