Позиція посла Німеччини в Україні Ернста Райхеля щодо можливості виборів на Донбасі за присутності російських військ його власна і не слід її поширювати на позицію всього уряду цієї держави.

Позиція посла Німеччини в Україні Ернста Райхеля щодо можливості виборів на Донбасі за присутності російських військ його власна і не слід її поширювати на позицію всього уряду цієї держави. Про це розповіли журналістці Громадського Жанні Безп’ятчук народні депутати України, присутні на прийомі у німецькому посольстві з нагоди 25-річчя українсько-німецьких дипломатичних відносин.

Безп’ятчук зазначила, що сам посол відмовився коментувати свою позицію про можливість виборів на Донбасі за присутності російських військ.

«Посол Райхель відмовився від будь-яких коментарів. Ми підходили до нього кілька разів і щоразу він відповідав, що не коментуватиме нічого ЗМІ», — розповіла журналістка.

За її словами, народні депутати Юрій Бойко, Олег Ляшко, Сергій Лещенко та Сергій Тарута, присутні на прийомі, пояснили, що заклики до бойкоту прийому у посольстві, про який говорила голова комітету закордонних справ Верховної Ради, не був поставлений на голосування.

Таким чином, її позиція ніяк не поширюється на інших депутатів і не несе для них жодних наслідків, пояснили співрозмовники Безп’ятчук.

«Те, про що сказав пан посол — його власна позиція і її не варто ототожнювати з офіційною позицією уряду Німеччини. Це його власні міркування», — передала журналістка слова депутатів.

«Бойкотувати будь-які заходи, які проводяться країною, що є найбільшим західним партнером України, залученим до мінського процесу і нормандського формату, і є загалом найбільшим лобістом збереження санкцій щодо Росії — це неконструктивно. Бойкот не має сенсу», — додала вона.

Раніше МЗС України повідомляли, що роз’яснили німецькому послу про неможливість проведення виборів на окупованому Донбасі через присутність російських військ.

Нагадаємо, в інтерв'ю виданню РБК-Україна посол Німеччини в Україні Ернст Райхель припустив, що вибори на Донбасі можуть пройти і за присутності там російських військ.

У зв’язку з цим його викликали до МЗС через заяви щодо виборів на Донбасі.

Підписуйтесь на наш канал в Telegram

Поділитись: