УКРАЇНА

Позов України проти Росії до Міжнародного суду: 3 головні теми

19 січня, 2017 22:11
УКРАЇНА/Позов України проти Росії до Міжнародного суду: 3 головні теми
Зберегти
Вигляд
Революція Гідності в Україні та інтервенція Росії, дискримінація Росією етнічних груп в Криму, спонсорування та здійснення Російською Федерацією тероризму в Україні

Міжнародний суд ООН оприлюднив повний текст позову України проти Росії.

Зокрема, Громадське виділило 3 головні теми документу.

 

Революція Гідності в Україні та інтервенція Росії

 

«У листопаді 2013 року Україна та Європейський Союз були близькі до підписання угоди про асоціацію. Але в останній момент, президент Янукович піддався інтенсивному тиску з боку Росії і різко змінив курс, заявивши 21 листопада, що Україна не підпише угоду про асоціацію. Європейський союз рішуче засудив це втручання Росії у відносини України з Європою», — йдеться у документі.

У документі зазначається, що після Революції Гідності Росія відкрито порушувала міжнародне право, права людини та український суверенітет.

«Російська Федерація прагнула затвердити своє панування над Україною, в тому числі шляхом порушення прав людини в Україні», — зазначається у позові.

Також повідомляється, що Росія, починаючи з 20 лютого 2014 року, почала вторгнення у Крим та спровокувала конфлікт на сході України.

Крім того наголошується, що РФ навмисно провокувала нестабільність в Україні та називала частину України так званою «Новоросією».

 

Спонсорування та здійснення Російською Федерацією тероризму в Україні

 

У позові зазначається, що Росія фінансувала незаконні збройні формування, займалася їхнім навчанням та поставляла озброєння на схід України.

«У якості незаконних збройних формувань з’явилися «ДНР» та «ЛНР». Ці організації та інші окремі групи й особи працюють за підтримки Росії, вчиняючи терористичні акти, порушуючи права народу України та здійснюючи насильство», — йдеться у документі.

Як зазначається, самоназвані «ДНР» та «ЛНР» використовували допомогу Росії для ведення бойових дій проти українських сил, які прагнуть відновити контроль уряду над окупованими територіями.

У документі також згадуються численні обстріли мирного населення в зоні збройного конфлікту на Донбасі. Зокрема, зазначаються артобстріли у Волновасі, Краматорську та напад на цивільних в Маріуполі.

«Профінансовані Росією терористи також завдали удару по мирних містах України, що розташовані недалеко від зони бойових дій на Сході України. Місто Харків був уражений серією вибухів, спровокованих Російською Федерацію», — повідомляється у позові.

Крім того додається, що Росія відмовилась співпрацювати в запобіганні і дослідженні фінансування тероризму та ігнорувала свої зобов’язання у цій сфері.

 

Дискримінація Росією етнічних груп в Криму

 

«Окупувавши Крим, самопроголошена «російська влада» півострова визначила, що неросійські громади слід вважати ворогами російської мови та їх слід придушувати і стирати культурну спадщину цих громад», — зазначається у документі.

Крім того у позові наголошується на ініціюванні так званого «референдуму» в окупованому Криму.

Також Росія звинувачується у діях проти кримсько-татарського населення Криму. Зокрема, придушенні культурно значущих зборів, насильстві, довільних обшуках, утисках ЗМІ та придушення освіти на кримсько-татарській мові.

Раніше повідомлялося, що Україна подала позов проти РФ до Міжнародного суду ООН.

Пов`язані новини