Війна

«Праймеріз» є інструментом виявлення лояльних виборців до лідерів «ДНР» і «ЛНР» – Айвазовська

Війна/«Праймеріз» є інструментом виявлення лояльних виборців до лідерів «ДНР» і «ЛНР» – Айвазовська
Зберегти
Вигляд

Ідея проведення так званих праймеріз на окупованих територіях Донбасу є спланованої провокацією і має на меті виявлення лояльних до самопроголошених лідерів виборців.

Про це в ефірі Громадського сказала Ольга Айвазовська, представниця України у політичній підгрупі Тристоронньої контактної групи у Мінську.

«Звичайно такий розвиток подій не влаштовую українську сторону, тому що це не відповідає духу і букві Мінських угод, тому що навіть призначення виборів на листопад (а вони їх призначили і липні), не відповідає українському законодавству, це юрисдикція лише українського парламенту і з керівною роллю адміністративною Центральної виборчої комісії. На мою, думку праймеріз – це є провокація, яка була досить давно запланована. Після візиту пана Суркова в травні до окремих районів Донецької та Луганської області стартувала підготовка до цього процесу, в липні вони оголосили вибори, а не праймеріз, а сьогодні запущено праймеріз в окремих районах Луганської області, 2 числа в окремих районах Донецької області. У публічній площині на веб-порталах, та інформація, яка доступна нам, заявляється, що це не є вибори і не має відношення до виборчого процесу, в друкованих ЗМІ, з наших джерел, публікується чітке повідомлення, що участь у виборах будуть брати лише ті кандидати, які пройдуть праймеріз. Є велика небезпека у частині формування списків виборців, відповідно до їх фейкових положень, мова йде про те, що списки будуть формуватися на дільницях, після приходу виборців на дільниці, тому це буде не соціологія, а форма виявлення лояльних виборців до самопроголошених лідерів», – сказала Айвазовська.

Вона розповіла, що ініціатором обговорення теми праймеріз на переговорах у Мінську була саме Україна.

«Ініціатором дискусії на тему праймеріз була саме українська сторона. Представники окремих районів Донецької та Луганської областей та Російської Федерації чомусь навіть не були готові давати відповіді на ці конкретні питання у зв’язку з чим організовуються праймеріз. Чому положення, яке регулює враховує ті позиції, які в ультимативній формі ставляться ОРДЛО та РФ, наприклад, організація виборів в одномандатних мажоритарних виборчих округах, тобто конкретна виборча система без участі політичних партій, коли брати участь у виборах мають право особи, які протягом останніх 5 років проживають на цій території та інші аспекти», – сказала Айвазовська.

Разом з тим, представники ОРДЛО запевняють, що праймеріз це лише «соціологічне опитування».

«На їхню (представників окупованого Донбасу – ред.) думку це соціологічне опитування, коли просто є можливість визначити, хто має найбільшу підтримку, а також мати подивитися яким чином буде працювати їхня сторона під час організації їхніх виборів. На жаль, загальна риторика зводиться до того, що українська сторона має прийняти закон, а вони собі організують вибори свого місцевого самоврядування» – сказала Айвазовська.

Пов`язані новини