УКРАЇНА

Працівники Академії наук під Радою вимагали збільшити фінансування науки у 2019 році

4 жовтня, 2018 17:03
УКРАЇНА/Працівники Академії наук під Радою вимагали збільшити фінансування науки у 2019 році
Зберегти
Вигляд
lead
Працівники Національної академії наук України під Верховною Радою вимагали закласти більше коштів на науку  у проекті бюджету на 2019 рік.

Працівники Національної академії наук України під Верховною Радою вимагали закласти більше коштів на науку у проекті бюджету на 2019 рік.

Мітинг працівники НАН влаштували 4 жовтня.

Вони перекрили частину вулиці Грушевського.

«Низький престиж наукової праці та соціального захисту науковців викликає перехід висококваліфікованих кадрів у інші сфери діяльності, або виїзд за кордон», — йдеться у резолюції профспілки працівників НАН України.

Учасники акції працівників Національної академії наук України під Верховною Радою — вони вимагали закласти більше коштів на фінансування науки у проекті бюджету на 2019 рік Фото: Громадське

Накова співробітниця Інституту геохімії, мінералогії та рудоутворення Катерина Злобіна зазначила, що молоді науковці в Україні реально отримують по 2-3 тисячі гривень, хоча законом передбачена зарплата молодшого наукового співробітника у розмірі подвійної середньої зарплати у промисловості.

«Так відбувається через те, що їх змушують працювати неповний робочий тиждень, бо грошей на повні зарплати немає», — розповіла Злобіна.

Також вона додала, що «про які Нобелівські премії може йтися», коли працівників переводять на неповні ставки.

«Про які досягнення і Нобелівські премії може йти мова, коли щоб зберегти колективи і наукові школи адміністрація академії наук прийняла рішення переводити співробітників на 0,5 і 0,25 ставки», — сказала працівниця НАН.

Аспірант Ілля Коломійцев вважає, що проблема НАН України не в недостатньому фінансуванні, а в його розподіленні.

«Академія наук — дуже різноманітна структура. Тут є люди, які живуть у гуртожитках, для яких вони відстоювали черги роками. А є люди, які отримують 15 тисяч і квартири від академії наук», — сказав Коломійцев.

Голова профкому Інституту ядерних досліджень Володимир Улещенко вважає, що НАН має знайти в собі сили і зробити внутрішні перетворення.

«Не може бути так, що ювілей президента і академії однаковий. Не можлива наука без грошей і не можлива держава без науки», розповів він.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: VOXCHECK: Скільки Україна витрачає на науку?

У квітні 2018 близько 300 людей стали учасниками «Маршу за науку». У тематичних костюмах та з плакатами, науковці та всі охочі пройшли маршем вулицями столиці, привертаючи увагу до важливості популяризації науки.

 

Пов`язані новини