Працівники Академії наук під Радою вимагали збільшити фінансування науки у 2019 році

Працівники Національної академії наук України під Верховною Радою вимагали закласти більше коштів на наукуу проекті бюджету на 2019 рік.

Працівники Національної академії наук України під Верховною Радою вимагали закласти більше коштів на науку у проекті бюджету на 2019 рік.

Мітинг працівники НАН влаштували 4 жовтня.

Вони перекрили частину вулиці Грушевського.

«Низький престиж наукової праці та соціального захисту науковців викликає перехід висококваліфікованих кадрів у інші сфери діяльності, або виїзд за кордон», — йдеться у резолюції профспілки працівників НАН України.

Учасники акції працівників Національної академії наук України під Верховною Радою — вони вимагали закласти більше коштів на фінансування науки у проекті бюджету на 2019 рік Фото: Громадське

Накова співробітниця Інституту геохімії, мінералогії та рудоутворення Катерина Злобіна зазначила, що молоді науковці в Україні реально отримують по 2-3 тисячі гривень, хоча законом передбачена зарплата молодшого наукового співробітника у розмірі подвійної середньої зарплати у промисловості.

«Так відбувається через те, що їх змушують працювати неповний робочий тиждень, бо грошей на повні зарплати немає», — розповіла Злобіна.

Також вона додала, що «про які Нобелівські премії може йтися», коли працівників переводять на неповні ставки.

«Про які досягнення і Нобелівські премії може йти мова, коли щоб зберегти колективи і наукові школи адміністрація академії наук прийняла рішення переводити співробітників на 0,5 і 0,25 ставки», — сказала працівниця НАН.

Аспірант Ілля Коломійцев вважає, що проблема НАН України не в недостатньому фінансуванні, а в його розподіленні.

«Академія наук — дуже різноманітна структура. Тут є люди, які живуть у гуртожитках, для яких вони відстоювали черги роками. А є люди, які отримують 15 тисяч і квартири від академії наук», — сказав Коломійцев.

Голова профкому Інституту ядерних досліджень Володимир Улещенко вважає, що НАН має знайти в собі сили і зробити внутрішні перетворення.

«Не може бути так, що ювілей президента і академії однаковий. Не можлива наука без грошей і не можлива держава без науки», розповів він.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: VOXCHECK: Скільки Україна витрачає на науку?

У квітні 2018 близько 300 людей стали учасниками «Маршу за науку». У тематичних костюмах та з плакатами, науковці та всі охочі пройшли маршем вулицями столиці, привертаючи увагу до важливості популяризації науки.