Правки Донець до е-декларування не дозволять притягувати депутатів до відповідальності – «Декларації під контролем»
Правки депутатки від «Народного фронту» Тетяни Донець до закону про електронне декларування дозволяють приховати все, чим користується декларант.
Про це в ефірі Громадського сказав Олександр Лємєнов, менеджер антикорупційної групи РПР, представник коаліції «Декларації під контролем».
«Вони (правки, які пропонує Донець – ред.) дозволяють приховати все, чим користується декларант. Вони позбавляють можливості притягувати до кримінальної та адміністративної відповідальності, коле декларант не має обов’язку декларувати, а має право він просто не декларує», – сказав Лємєнов.
Він наголосив, що всі парламентарі бояться кримінальної відповідальності за внесення у декларацію неправдивих даних.
«Всі чиновники, члени парламенту бояться кримінальної відповідальності за внесення завідомо неправдивих даних. Ось чого вони уникають. Якщо він вказує, наприклад, не ту машну, потім буде перевірка НАЗК, звісно, і якщо будуть підтверджені ці дані, то він може бути притягнутим до кримінальної відповідальності», – сказав Лємєнов.
В проекті закону про внесення змін до Закону України «Про запобігання корупції» за авторством Донець в статті 47 «Облік і оприлюднення декларацій» пропонується, щоб на сайті НАЗК оприлюднювалася інформація тільки про час сформування декларації, «узагальнена інформації про отриманий дохід за звітний рік, розмір сплачених податків, сума коштів або вартість товарів, виконаних робіт, наданих послуг, перерахованих в якості благодійної допомоги фізичним особам і некомерційним установам та організаціям».
Також вона пропонує суб'єкту декларування в «разі відмови члена сім'ї суб'єкта декларування надати будь-які відомості або їх частину для заповнення декларації» вказати про це в декларації. У чинному ж законопроекті від декларанта потрібно надати всю відому йому інформацію про такого члена сім'ї.
Також Донець пропонує не згадувати в е-деклараціях вартість майна на момент набуття у власність, володіння або користування.
Крім того, в чинному законопроекті в декларації необхідно вказувати інформацію про співвласників об'єкта, який перебуває у спільній власності. Донець же пропонує, щоб декларант інформацію про співвласників такого майна подавав на письмовий запит НАЗК. На запит НАЗК Донець також пропонує подавати інформацію про людей, які отримали в управління цінні папери від декларанта.
Також, вона пропонує, щоб дані про транспортні засоби не вказувалися суб'єктом декларування, а автоматично відображалися з держреєстру МВС.
Також Донець пропонує декларувати тільки ті подарунки, вартість яких перевищує 10% доходу отриманого за звітний рік, а для подарунків у вигляді грошових коштів – якщо розмір таких подарунків, отриманих протягом року, перевищує 10% доходу отриманого за звітний рік.
- Поділитися: