Президента Зімбабве Роберта Мугабе усунули з поста голови правлячої партії. На його місце призначити віце-президента Еммерсона Мнангагву.

Президента Зімбабве Роберта Мугабе усунули з поста голови правлячої партії. На його місце призначили віце-президента Еммерсона Мнангагву, якого Мугабе звільнив два тижні тому.

У ZANU-PF також висунули вимогу до дружини президента Грейс Мугабе вийти зі складу партії, повідомляє BBC.

Раніше усі 10 регіональних відділень партії оголосили, що висловлюють Мугабе недовіру.

Військові будуть продовжувати наполягати на відставці Мугабе, а також вони планують залучити католицьких священників на роль посередників у переговорах з Мугабе. 

Раніше Мугабе відмовився піти у відставку після заклику опозиції.

У ніч на 15 листопада військові Збройних сил Зімбабве взяли під контроль державну телерадіокомпанію ZBC, а також парламентські й урядові будівлі в столиці країни місті Хараре.

Військові заявили, що «ситуація в країні перейшла на інший рівень», водночас заперечили захоплення влади шляхом перевороту й додали, що президент Зімбабве Роберт Мугабе та його родина «перебувають у безпеці та їм нічого не загрожує».

Напередодні Мугабе звільнив віце-президента країни, побоюючись конкуренції на загальних виборах, що мають пройти у 2018 році.

Мугабе очолює Зімбабве як президент з 1987 року.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Танки на вулицях, арешт президента і заперечення перевороту: що відбувається в Зімбабве.

17 листопада президент Зімбабв офіційно з'явився на публіці.

 

Поділитись: