Правоохоронці не зафіксували системних порушень під час голосування на виборах до Верховної Ради України.

Про це заявив перший заступник міністра внутрішніх справ Сергій Яровий, повідомляє пресслужба МВС. 

«Найголовніше – у нас немає жодного постраждалого громадянина. Виборчий оперативний штаб постійно відслідковував ситуацію, яка відбувалася в країні. Життя під час виборів не закінчується», — наголосив Яровий.

Крім того, голова Нацполіції Сергій Князєв заявив, що за день поліцейські зареєстрували 2105 заяв  та повідомлень, пов’язаних з проведенням позачергових виборів. За його словами, ці факти пов’язані з незаконною агітацією — 504; підкупом виборців — 74; перешкоджанням здійсненню виборчого права — 67; конфліктами — 46; фотографуванням бюлетенів — 38; пошкодженням бюлетенів — 31; повідомлення про замінування — 26.

«Правоохоронці внесли 71 повідомлення до ЄРДР. Найбільше таких справ, 9, за статтею 160 — підкуп виборців, 8 повідомлень — завідомо неправдиве повідомлення про загрозу безпеці громадян, 7 — перешкоджання здійсненню виборчого права, 7 — фальсифікація виборчих документів», — повідомив Князєв.

Він також додав, що правоохоронці фіксували подекуди цікаві випадки.

«Крім того, поліція зафіксувала велику кількість «гастролерів» — велику кількість молодих людей, які заявляли, що їдуть на рибалку, а поліція знаходила їх біля виборчих дільниць із битами, зброєю та держаками для лопат. У Торецьку невідома особа кинула пачку бюлетенів в урну для голосування. У Львові літня жіночка порвала бюлетень і намагалася його з’їсти. Представники «Опори» на чотирьох дільницях виявили вже підписані протоколи до закінчення виборів», — розповів голова поліції.

Нагадаємо, згідно з національним екзит-полом, у Раду проходять 5 партій: «Слуга народу», «Опозиційна платформа — за життя», «Європейська солідарність», «Батьківщина» та «Голос». «Сила і честь» із 4,4% перебуває на межі 5-відсоткового бар’єру.

Поділитись: