Правоохоронці перевіряють три версії причин пожежі в будинку для літніх людей у Харкові

Будинок для літніх людей у Харкові після пожежі, 22 січня 2021 року
Будинок для літніх людей у Харкові після пожежі, 22 січня 2021 рокуВікторія Слобода/hromadske

Слідчі розглядають три основні версії пожежі в будинку для літніх людей у Харкові, у якій загинули 15 людей. Зараз вони допитують працівників пансіонату, а також проводять обшуки на місці.

Про це повідомила генеральна прокурорка Ірина Венедіктова.

За її словами, версії пожежі такі: підпал (занесення стороннього вогню), необережне поводження з вогнем у побуті й електроприладами та замикання електромережі.

«Наразі слідчі дії тривають, допитуються інші працівники пансіонату, де відбулася пожежа, а також свідки, проводяться обшуки та огляд місця події із залученням експертів», — уточнила вона.

Що важливо знати про трагедію?

У Харкові 21 січня виникла пожежа в нелегальному будинку для літніх людей «Золотий час». У пожежі загинули 15 людей. Постраждали, за різними даними, від 5 до 11 людей. Загалом на момент пожежі у будівлі було приблизно 30 людей.

Після цієї трагедії в усіх областях України перевірять законність усіх будинків для літніх людей, а також умови проживання в них.

За фактом пожежі поліція відкрила кримінальну справу за порушення встановлених законодавством вимог пожежної безпеки.

Кого можуть притягнути до відповідальності?

Правоохоронці затримали чотирьох людей:

  • власника будинку, який здав двоповерхову будівлю під пансіонат;
  • орендаря будинку;
  • дружину орендаря — директорку приватного підприємства, яка фактично керувала закладом;
  • адміністратора, який координував роботу пансіонату, хоча офіційно він не був там працевлаштований.

Усім їм готують повідомлення про підозру та клопотання про обрання запобіжних заходів.

Генпрокурорка уточнила, що затримане подружжя — засновники громадської організації, метою діяльності якої є «сприяння проведенню оздоровчої аматорської, культурної діяльності, спрямованої на задоволення та захист законних інтересів її членів». Ймовірно, таке формулювання використовувалося для прикриття діяльності, пов’язаної з доглядом за людьми похилого віку.

За її словами, у затриманого власника нерухомості на ділянці є одразу два будинки. На будівлю, у якій функціонував пансіонат, відсутні документи на введення в експлуатацію, і до неї без отримання спеціальних дозволів під'єднано електро- та газопостачання.

«Під час першочергових слідчих дій у сусідньому — офіційно оформленому — будинку встановили також діяльність так званого реабілітаційного центру для алко- та наркозалежних осіб. Підстави їх перебування та точна кількість встановлюються», — додала Венедіктова.

Крім цього, Держбюро розслідувань порушило справу «за фактом неналежного виконання службових обов’язків окремими працівниками ГУ ДСНС України в Харківській області, що потягнуло за собою тяжкі наслідки» (ч. 2 ст. 367 КК України).