Служба безпеки провела обшуки в мерії Одеси через привласнення майже 100 мільйонів гривень. Також правоохоронці прийшли з обшуками до Одеського морського порту у справі про привласнення 54 мільйонів гривень.

Як повідомили в СБУ, чиновники міськради Одеси у змові з комерційними структурами привласнили майже 100 мільйонів гривень під час погашення кредитної заборгованості комерційному банку.

За даними слідства, підозрювані штучно створили заборгованість комунального підприємства перед банком.

«Право вимоги на борги у банку викупила приватна фірма, афілійована з чиновниками мерії. Після цього комерсанти, завищивши суму заборгованості на 100 мільйонів гривень, звернулися до мерії із вимогою її погашення», — йдеться у повідомленні.

В СБУ наголошують, що рішення щодо виплати цих грошей ухвалювалося на основі недостовірних даних, підготовлених посадовцями кількох департаментів мерії. У підсумку підозрювані привласнили ці гроші.

За цим фактом порушено справу за статтею ч. 5 ст.191 (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем) Кримінального кодексу.

Крім цього, як повідомляє Генпрокуратура, СБУ також провела обшуки в Одеському морському порту.

За даними слідства, службові особи порту, «ймовірно за попередньою змовою з іншими особами», перерахували на рахунки українського суб’єкта господарської діяльності 54 млн грн за роботи з реконструкції причалу №7 порту.

«Згодом, шляхом укладення ряду фіктивних договорів, вказані кошти були перераховані на рахунки підприємств з ознаками фіктивності, а у подальшому розподілені між учасниками злочинної схеми», — йдеться у повідомленні.

Роботи з реконструкції причалу так і не проводились.

Раніше в СБУ заявили, що викрили у Києві розкрадання на закупівлях спортивного інвентарю для навчальних закладів.

Поділитись: