Правоохоронці розслідують 90 злочинів щодо депортації з окупованих територій
Правоохоронці розпочали досудове розслідування в 90 кримінальних провадженнях щодо незаконного переміщення українців з тимчасово окупованих територій.
Про це йдеться у відповіді Офісу генерального прокурора, пише видання ZMINA.
Враховуються усі форми незаконного переміщення: як у межах рідної країни на окуповані території, так і депортація — переміщення за кордон.
Найбільше проваджень відкрила прокуратура Херсонської області — 48. На другому місці прокуратура Донецької області — 33 провадження. Прокуратура Запорізької області розслідує шість проваджень, а Луганської області — три.
Крім того, відкрито 18 проваджень за фактами депортації дітей. Найбільше у Херсонській області — 13.
В Офісі генпрокурора пояснили, що фіксувати примусове переміщення та депортацію українців їм допомагають публікації фото, відеозаписів, історій у ЗМІ. Також правоохоронці моніторять інтернет-ресурси країни-агресора.
Скількох дітей депортували?
Офіційно міністерство оборони рф повідомляє про понад 300 тисяч депортованих дітей. У Держдепі США говорили про 260 тисяч. Українській владі поки вдалося ідентифікувати 13,8 тисячі таких дітей. А повернути додому — 125.
«Це ті, кого шукали родичі, які здійняли великий медіаскандал», — пояснила правозахисниця та юристка Регіонального центру прав людини Катерина Рашевська.
За її словами, у росії вже передали в сім’ї 400 депортованих українських дітей. Рашевська додала, що у більшості випадків росіяни змінили їхні персональні дані, тож ідентифікувати їх уже неможливо.
- Поділитися: