На Львівщині правоохоронні органи викрили осіб, які організували незаконні схеми щодо вивезення сміття з міста Львова

На Львівщині правоохоронні органи викрили осіб, які організували незаконні схеми щодо вивезення сміття з міста Львова.

Про це повідомляє прес-служба прокуратури.

Нацполіція, СБУ та спецпідрозділи по боротьбі з корупцією провели 15 обшуків на території Львівської, Дніпропетровської та Київської областей, за результатами яких викрито осіб, причетних до діяльності фіктивних підприємств, вилучено значний обсяг документації, печатки фіктивних підприємств, листування осіб, які їх створили та комп’ютерну техніку.

Під час досудового розслідування з’ясовано, що перевізникам, уповноваженим на вивезення сміття зі Львова надавали послуги із захоронення відходів низка підприємств в місті Дніпро.

При цьому, останні не мають відповідних ресурсів: техніки, полігонів твердих побутових відходів, транспортних засобів, необхідних для захоронення відходів, не володіють нерухомістю та не мають найманих працівників. Засновниками, керівниками та бухгалтерами цих підприємств є особи, які не знали про їх існування, а також особи, які за участь в їх реєстрації отримували грошові кошти.

«Слідством встановлено, що після трагедії на Грибовицькому сміттєзвалищі по даний час перевізники твердих побутових відходів подавали документи від імені фіктивних підприємств про нібито прийняття та захоронення останніми відходів, на підставі чого отримували кошти з міського бюджету міста Львова. Водночас, таких послуг фіктивні підприємства не надавали, а перевізники незаконно здійснювали скид твердих побутових відходів у невідведених для цього місцях на всій території України», — йдеться у повідомленні.

Наразі у кримінальному провадженні призначено відповідні судові експертизи та вирішується питання щодо повідомлення винним особам про підозру.

Раніше повідомлялося, що ситуація із перенакопиченням сміття у Львові є критичною та на межі екологічної надзвичайної ситуації.

21 травня стало відомо, що львівське сміття виявили біля міста Українка на Київщині.

Нагадаємо, колапс системи утилізації сміття у Львові розпочався після пожежі на звалищі в селі Великих Грибовичах Жовківського району Львівської області 30 травня 2016 року.

2 червня сільрада вирішила назавжди закрити це звалище. 21 квітня 2017 року керівництво Львівщини та міські голови 20 міст регіону підписали меморандум про співпрацю з прийому львівського сміття на свої полігони.

Однак, станом на 12 травня тільки три міста області погодилися приймати сміття з Львова.

Підписуйтесь на наш канал в Telegram

Поділитись: