Правопопулістська партія «Альтернатива для Німеччини» отримувала зі Швейцарії фінансування на передвиборчу кампанію однієї з лідерок Аліс Вайдель. Про це йдеться у розслідуванні медіакомпаній WDR и NDR та видання Süddeutsche Zeitung, передає Deutsche Welle.

Журналісти вказали, що на виборчу кампанію співголови фракції «Альтернатива для Німеччини» в Бундестазі Аліс Вайдель переказували кошти у швейцарських франках на суму приблизно 130 тисяч євро.

Зазначають, що кошти перераховували з липня по вересень 2017 року від фармацевтичної компанії на рахунок місцевої організації партії в Боденському окрузі, від якого Аліс Вайдель балотувалася до Бундестагу.

Сама Вайдель на запит журналістів сказала, що у вересні 2017 вона вперше дізналася про пожертвування, а пізніше виступила за повернення, оскільки сумнівалася в їхній законності. Кошти й справді повернули, але за декілька місяців — у квітні 2018. За словами Вайдель, вона нічого не знає про фармацевтичну компанію та її власника.

Експерт з прав політичних партій Німеччини Мартін Морлок сказав журналістам, які робили розслідування, що таке фінансування не може бути законним, адже надходить з-за меж Європейського союзу та не від громадян Німеччини. Також пожертви політичним партіям на суму понад 50 тисяч євро необхідно реєструвати в адміністрації Бундестагу.

Після розслідування партії «Союз-90/Зелені» та Соціал-демократична партія Німеччини заявили про необхідність негайного роз'яснення. Деякі політики від СДПН також вимагали відставки Вайдель, якщо інформація все ж підтвердиться.

У 2017 році «Альтернатива для Німеччини» вперше пройшла до Бундестагу, отримавши 12,6% голосів.

У вересні права антиемігрантська партія «Альтернатива для Німеччини» (AfD) стала найпопулярнішою політичною силою на сході країни.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ AfD: хто такі німецькі правопопулісти та як вони потрапили до Бундестагу

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile