УКРАЇНА

Праворадикальна організація С14 позивається до суду проти Громадського

5 липня, 2018 20:23
УКРАЇНА/Праворадикальна організація С14 позивається до суду проти Громадського
Зберегти
Вигляд
Праворадикальна організація С14 звернулася із позовом до суду проти Громадського телебачення через публікацію про неонацистів.

Праворадикальна організація С14 звернулася із позовом до суду проти Громадського телебачення через публікацію про неонацистів.

Позов «на захист честі, гідності та ділової репутації» поданий до Печерського суду Києва 2 липня.

«Самої позовної заяви ми ще не бачили, але отримали від позивача документи на доказ його позиції в суді», — зазначили адвокати Громадського.

Одним із документів у позовній заяві є копія поста у Twitter англомовної служби Громадського, в якому група С14 характеризується як «неонацистська». Цей пост було зроблено 4 травня, коли представники С14 насильно вели бразильського бойовика Рафаеля Лусваргі до СБУ.

Також С14 надало експертизу від Інституту політичних та етнонаціональних досліджень ім. І.Ф.Кураса НАН України про тлумачення термінів «націоналізм», «нацизм» та «неонацизм». 

В експертизі йдеться про те, що «поняття націоналізму його узагальненому вигляді не містить в собі ані позитивної, ані негативної конотації; воно є констатуючою, а не оціночною категорією».  

Також констатується, що «нацизм — ідеологія і практика німецького націонал-соціалізму», а неонацизм — «загальна назва політичних або соціальних рухів, які виникли після Другої світової війни... Неонацизм  продовжує відстоювати такі позиції нацистської ідеології як біологічний расизм, антисемітизм, гомофобія та радикальний націоналізм».

«Ми виграємо цей суд», — прокоментувала позов виконавча директорка Громадського Катерина Горчинська.

Низка експертів, які вивчають праві рухи, зазначають, що сьогодні в Україні неонацизм проявляється в невеликих організаціях, наприклад, у С14. 

Так, спеціаліст з ультраправого руху, кандидат політичних наук Антон Шеховцов у коментарі Громадському висловив думку, що у С14 неонацизм проявляється на системному рівні.

Експерт інституту Євроатлантичного співробітництва в Києві Андреас Умланд також зазначив, що С14, яка раніше вважалася молодіжною організацією партії «Свобода», можна кваліфікувати як неонацистську. 

ДЕТАЛЬНІШЕ ПРО ЦЕ ЧИТАЙТЕ: Хто такі неонацисти та чи є вони в Україні

Пов`язані новини
Війна
11 листопада 2018
Громадське просить вибачення за некоректне зображення анексованого Криму на мапі Європи
У матеріалі Громадського «100 років Першій світовій: уже тоді Донбас був стратегічно важливим об'єктом», від 11 листопада, була опублікована мапа «Карта Європи, 2018 рік», де анексований півострів Крим було зображено некоректно. На мапі зображення було заштриховано, утім в кольорах Російської Федерації. Попри те, що Крим замальовано штрихами, що мало означати, що територія анексована Росією, це створювало враження, ніби півострів є частиною РФ. Редакція одразу ж виправила помилку і визначить санкції щодо автора матеріалу.Громадське дякує читачам, що своєчасно звернули увагу. З початку російської агресії Громадське системно присвячує максимальну увагу незаконній окупації Криму. У нашій редакції працюють вимушені переселенці з Криму, понад три роки виходить щотижнева програма «Громадське.Крим», ми також регулярно готуємо репортажі і фільми про долі політв’язнів у Криму — подібні помилки є неприпустимими для нашої редакції.
ВажливоВажливо
Перевірено
Зберегти