Православна церква України заявила про агресивне ставлення окупаційної російської влади у Криму до вірян. Причиною стало рішення російського суду, котрим дозволили знести єдиний храм ПЦУ в Євпаторії.

У Православній церкві вважають таке рішення суду політикою порушення свободи совісті. 

«Цю політику вона (російська влада — ред.) систематично здійснює з початку окупації та анексії півострова. Від неї страждають не лише громади й вірні Православної церкви України, але й інші релігійні спільноти, зокрема протестантів та мусульман», — йдеться у повідомленні.

Священний Синод закликав президента, Кабінет міністрів та правоохоронців дати оцінку діям російської влади у Криму та припинити це дипломатичним шляхом. У ПЦУ також просять уряд розв'язання питання власності на приміщення собору і єпархіального управління у Сімферополі.

«Цей крок продемонструє юридичну і моральну підтримку українській громаді Криму з боку нашої держави й дасть можливість більш ефективно захистити її права на міжнародному рівні», — наголосили у Синоді.

14 листопада 2019 року Арбітражний суд Центрального округу Калуги (Російська Федерація) відхилив касаційну скаргу представників Кримської єпархії ПЦУ. Йшлося про оскарження рішення так званого «Міністерства майнових і земельних відносин» в Криму про «розірвання договору оренди» на приміщення кафедрального собору святих Володимира і Ольги в м. Сімферополі (АР Крим). 

У зв'язку з чим очікується знищення єдиного храму Православної Церкви України у Сімферополі та центру Кримської єпархії ПЦУ, доступ до якого раніше вже був унеможливлений через дії окупаційної влади.

Раніше Комітет ООН з прав людини, отримавши скаргу від православних українських вірян міста Сімферополя, двічі зобов‘язував Росію не виселяти Кримську єпархію з кафедрального собору. Однак влада РФ зобов'язання ігнорує.

Архієпископ Климент повідомив, що після рішення суду про передачу в користування російського «Міністерства майнових відносин Криму» майно собору ПЦУ в Сімферополі розграбували і знищили. Російська влада публічно не коментувала цю ситуацію.

Поділитись: