УКРАЇНА

Правозахисник з Криму заявив про тортури з боку ФСБ і попросив Порошенка про допомогу

2 грудня, 2017 01:02
УКРАЇНА/Правозахисник з Криму заявив про тортури з боку ФСБ і попросив Порошенка про допомогу
Зберегти
Вигляд
Мешканець анексованої Ялти в Криму, правозахисник Юнус Машаріпов заявляє про тортури з боку співробітників Федеральної служби безпеки РФ.

Мешканець анексованої Ялти в Криму, правозахисник Юнус Машаріпов заявляє про тортури з боку співробітників Федеральної служби безпеки РФ.

Про це він розповів виданню «Радіо Свобода».

Машаріпов заявив, що в управлінні ФСБ в Ялті його допитували про часті поїздки на материкову Україну. Він розповів, що з 2014 року він займався правозахисною діяльністю, «повідомляючи організаціям про порушення прав дітей, інвалідів, пенсіонерів».

Після цього Машаріпова, за його словами, почали бити і катувати електричним струмом. Правозахисник стверджує, що йому довелося обмовити себе. У свідченнях, які, за словами Машаріпова, були отримані під тортурами, він вказав, що був «агентом СБУ і виконував його завдання».

Проти Машаріпова була порушена кримінальна справа за звинуваченням у виготовленні вибухового пристрою.

Раніше Машаріпов розповів, що 27 вересня 2017 року невідомі напали на нього, побили, а потім доставили в будівлю управління ФСБ в Ялті.

27 вересня він був заарештований підконтрольним Кремлю Ялтинським міським судом на два місяці за звинуваченням у виготовленні вибухівки. Під час засідання суду обвинувачений заявляв про тортури, однак реакції суду не було. Від надання свідчень Машаріпов відмовився.

«На даний момент співробітники ФСБ загрожують мені розправою, доправленням у психлікарню на все життя через те, що за статтею 51 я відмовився від даних мною показань внаслідок тортур», – зазначив обвинувачений.

У своїй заяві Машаріпов попросив президента Петра Порошенка захистити його і зробити все можливе для його звільнення.

Аналогічну заяву було направлено на ім’я керівника управління ФСБ Росії по анекосваному Криму Віктора Палагіна. Реакція відомства наразі момент невідома.

Пов`язані новини