Після презентації другої частини доповіді «Тебе не існує» представники організацій Amnesty International та Human Rights Watch прозвітували про оголошену ними акцію «Ні секретним тюрмам на сході України»

Після презентації другої частини доповіді «Тебе не існує» представники організацій Amnesty International та Human Rights Watch прозвітували про оголошену ними акцію «Ні секретним тюрмам на сході України».

Це відбулось під час прес-конференції Amnesty International та Human Rights Watch.

За словами правозахисників, протягом цієї акції люди з різних країн надіслали декілька тисяч листів як до президента України, так і до ватажків самоназваних «ДНР»/«ЛНР» з вимогою припинити порушення прав людини та покарати винних.

Суть акції полягає в тому, щоб люди з різних країн надсилали листи, адресуючи їх президенту України з вимогою «забезпечити ефективне неупереджене розслідування порушень прав людини, покарати винних та не допустити повторення подібних практик».

Так само, правозахисники розсилають і закликають робити це інших громадян. Листи, адресовані представникам самоназваних «ДНР» та «ЛНР» з вимогою «припинити практику утримання під вартою без зв’язку з зовнішнім світом, покласти край тортурам та іншим видам жорстокого поводження, забезпечити розслідування всіх повідомлень про порушення прав людини та притягнення винних до відповідальності».

Зауважимо, у спільній додатковій доповіді міжнародних організацій Amnesty international та Human rights watch йдеться про те, що у Харківському управлінні СБУ неофіційно тримали трьох осіб до 12 грудня 2016 року.

Поділитись: