Верховний суд Карелії скасував виправдувальний вирок керівнику карельського правозахисного центру «Меморіал» Юрію Дмитрієву, якого звинувачували у виготовленні порнографії за участю його прийомної доньки.

Верховний суд Карелії скасував виправдувальний вирок керівнику карельського правозахисного центру «Меморіал» Юрію Дмитрієву, якого звинувачували у виготовленні порнографії за участю його прийомної доньки. Сам «Меморіал» визнав 61-річного Дмитрієва політв'язнем через сфабриковану справу.

Про це повідомляє карельське видання 7х7 з посиланням на адвоката правозахисника Віктора Ануфрієва.

13 грудня 2016 року Дмитрієва затримали за звинуваченням у виготовленні порнографії. За версією слідства, Дмитрієв фотографував прийомну дочку оголеною. Захист правозахисника стверджував, що це були знімки з її щоденника здоров'я, який Юрій Дмитрієв робив для органів опіки. Тієї ж точки зору дотримувалися експерти.

Прокурори просили 9 років колонії суворого режиму для Дмитрієва, посилаючись на статтю Кримінального кодексу РФ (Виробництво порнографічних матеріалів із зображенням неповнолітніх).

Після того, як Петрозаводський міський суд визнав Дмитрієва невинним у виробництві порнографічних матеріалів, його прийомну доньку відправили на експертизу до психолога.

Адвокат заявив, що донька під тиском зробила заяву, що вона «засмучена та зганьблена». Саме ці слова доньки стали однією з причин скасування Дмитрієву виправдувального вироку. Адвокат назвав «гидотою» те, що до справи залучили дитини.

Верховний суд Карелії скасував виправдувальний вирок і направив справу на повторний розгляд до Петрозаводський міський суд.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile