Представник Amnesty Internetional з прав людини Красімір Янков вважає, що опублікована доповідь про катування та незаконне утримання цивільних  на Донбасі є лише верхівкою айсберга.

Про це Красімір Янков заявив в ефірі Громадського.

«Ці 18 випадків — лише верхівка айсберга. Ми не хочемо представляти цей звіт, як порівняння рівних сторін. Тому що з цього боку держава з міжнародними зобов’язаннями, а там, де-факто, озброєні банди. По-цьому, ми не порівнюємо ні кількість порушень, ні ступінь їхньої тяжкості», — сказав Янков.

За його словами, у кожній з розслідуваних справ Amnesty Internetional спілкувалося або з самими жертвами, які вийшли з полону, або з їх родичами. «Ми ще на початку червня послали конкретне лист на ім'я глави СБУ, де були визначені питання», — додав Янков.

В свою чергу, керівник апарату Служби безпеки України Олександр Ткачук запевнив в ефірі Громадського, що спецслужба не має «таємних тюрем».

«Ми категорично не згодні з тим, що в СБУ є таємні тюрми. Дійсно, у нас є слідчі ізолятори, але з них в робочому стані лише один. Він знаходиться у центрі Києва, поблизу головного управління Служби безпеки», — сказав Ткачук.

Раніше міжнародні правозахисні організації Amnesty International та Human Rights Watch презентували доповідь про випадки затримання і катування цивільних осіб як представниками української влади, так і бойовиками на неконтрольованих територіях Донбасу.

Що варто знати про цю доповідь, читайте в нашому матеріалі.

Омбудсмен Валерія Лутковська повідомила Громадському, що в України не має правового рішення щодо проблеми з катуваннями на Донбасі.

Поділитись: