Україна підтримала резолюцію в Раді безпеки ООН про засудження будівництва Ізраїлем поселень на палестинських територіях, оскільки такої позиції дотримується світова спільнота.

Україна підтримала резолюцію в Раді безпеки ООН про засудження будівництва Ізраїлем поселень на палестинських територіях, оскільки такої позиції дотримується світова спільнота.

Про це Громадському повідомив постійний представник України в ООН Володимир Єльченко.

«Якби ми не підтримали резолюцію — ми б пішли проти всього світу. Позиція утримання має право на існування, але для того, щоб мати силу в такій ситуації і піти проти — треба бути такою державою, як США», — сказав він.

«Я думаю голосування в Радбезі ООН — це було результатом логічних зусиль, які тривали не один місяць. Цей проект почали розглядати в квітні. Отже, Ізраїль знав про розгляд резолюції, але вони продовжили будівництво єврейських поселень», — додав Єльченко.

За його словами, в ООН знали про підтримку резолюції, що свідчить про «універсальне розуміння в світі, що така політика Ізраїлю є хибною».

Єльченко зазначив, що ситуація навколо прийняття резолюції не має вплинути на відносини представників країн.

«Я не буду коментувати двосторонні відносини, але в делегації є чудові контакти. Ми регулярно проводимо спільні заходи: з тематики Холокосту, Голодомору. Ми чудовий захід організували з нагоди річниці трагедії в Бабиному Яру. Ізраїль вдячний нам за те, що ми постійно тримаємо увагу, які важливі для Ізраїлю. Ми поважаємо Ізраїль, але є позиція всієї міжнародної спільноти», — сказав Єльченко.

Нагадаємо, прем'єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньяху вирішив скасувати візит українського прем'єра Володимира Гройсмана до країни через те, що Україна проголосувала на користь резолюції щодо незаконності ізраїльських поселень на палестинських територіях.

Також повідомлялося, що ізраїльський прем’єр заборонив міністрам відвідувати ряд країн.

Водночас Посол України в ООН заявив, що незаконні ізраїльські поселення суперечать міжнародному праву.

Пізніше МЗС України викликало посла Ізраїлю для роз’яснення щодо голосування в Радбезі ООН. 

Поділитись: