Представникам ООН не дозволили конфіденційно говорити з ув’язненими в «ДНР» та «ЛНР»
Про це йдеться у 17—й доповіді Управління верховного комісара ООН з прав людини, що охоплює період з 16 листопада 2016 року по 15 лютого 2017 року.
Представники Управління верховного комісара ООН з прав людини двічі за останні три місяці відвідали місця позбавлення волі на непідконтрольній українському уряду території Донбасу. Проте, їм обидва рази відмовили в конфіденційних розмовах з утримуваними там людьми.
Про це йдеться у 17-й доповіді Управління верховного комісара ООН з прав людини, що охоплює період з 16 листопада 2016 року по 15 лютого 2017 року.
Представники ООН наголошують, що необхідно проводити візити до місць утримання людей відповідно до міжнародних стандартів, бо є вірогідність, що умови, в яких утримуються в`язні, можуть бути жорстокими, включаючи катування та насильство.
«Це дуже важливо мати можливість для приватної розмови з кожною особою, що перебуває в ув’язненні. Може бути, що ця людина відчуває занепокоєння. Йдеться про захист конкретних людей. Ця практика застосовується по всьому світові й ефективно співвідноситься із міжнародними стандартами відвідин людей у місцях позбавлення волі», – розказала в інтерв'ю Громадському голова Моніторингової місії ООН з прав людини Фіона Фрейзер.
Також вона зауважила, що схожих проблем із доступом до ув'язнених на територіях, які контролюються українським урядом в зоні конфлікту, у представників ООН переважно не було.
«На території, контрольованій озброєними групами, УВКПЛ отримано дозвіл відвідати лише Селезнівську виправну колонію (Перевальський район Луганської області) 19 листопада 2016 року і Луганське СІЗО 7 лютого 2017 року. Хоча УВКПЛ вдалося поговорити з декількома затриманими під час цих візитів, конфіденційні інтерв’ю, як цього вимагають міжнародні стандарти, не дозволили. Запити УВКПЛ на відвідування інших місць тримання під вартою та окремі запити на відвідування осіб, затриманих у зв’язку з конфліктом, не були задоволені», – йдеться у звіті.
Важливо забезпечувати права людей ув’язнених у зв’язку із конфліктом на Донбасі та тих, хто був ув`язнений ще до його початку (це майже 9000 осіб згідно даних ООН – ред.), особливо в умовах, коли можливість обміну «всіх на всіх» призупинена, –також зазначено у звіті ООН.
Повну версію інтерв'ю голови Моніторингової місії ООН з прав людини Фіони Фрейзер дивіться і читайте о 20:00 на сайті Громадського.
Читайте також: Червоний хрест вперше допустили до полонених в Донецьку: кому і чим вони допомогли.
Підписуйтесь на наш канал в Telegram
- Поділитися: