Політика

Представники «ДНР» і «ЛНР» не були готові до обговорення в Мінську – ОБСЄ

Політика/Представники «ДНР» і «ЛНР» не були готові до обговорення в Мінську – ОБСЄ
Зберегти
Вигляд

Представник «ДНР» і «ЛНР» на перемовинах з Тристоронньою контактною групою з врегулювання ситуації на сході України Денис Пушилін та Владислав Дейнего не були готові до обговорення. Про це заявили в ОБСЄ.

«На жаль, підписанти домовленостей (Мінських – ред.) з Донецька і Луганська не взяли участь у зустрічі, незважаючи на те, що мали особисте запрошення від Тристоронньої контактної групи. Їхні представники, які прибули, не були готові до обговорення пропозицій Тристоронньої контактної групи. По факту, вони навіть не були готові обговорювати припинення вогню та відведення важких озброєнь. Натомість, вони вимагали перегляду протоколу та меморандуму. Зустріч було відкладено», - йдеться в повідомлення організації.

При цьому члени Тристоронньої контактної групи готові в будь-який момент продовжити консультації з огляду на загострення ситуації та збільшення кількості смертей внаслідок збройного конфлікту.

Нагадаємо, що в суботу, 31 січня, по завершенню зустрічі в Мінську представник України, екс-президент Леонід Кучма заявив, що перемовини були зірвані бойовиками.

«Сьогоднішні консультації за планом виконання Мінських домовленостей, який містить перелік конкретних заходів, направлених на швидку деескалацію ситуації, були зірвані у зв'язку з нез'явленням підписантів мінських документів Олександра Захарченка і Ігоря Плотницького, ультимативними заявами їхніх представників Дениса Пушиліна і Владислава Дейнеги, а також їхньою відмовою обговорювати план заходів щодо негайного припинення вогню і відведення важких озброєнь», - сказав Кучма.

Він підкреслив, що українська сторона не сприймає жодних ультиматумів і наполягає на повному і неухильному виконанні домовленостей, письмово закріплених в Мінську 5 і 19 вересня 2014 року.

Пов`язані новини