Представництво ЄС в Україні засуджує порушення прав кримських татар на анексованому півострові, зокрема, це стосується стану здоров’я політв’язня Узеіра Абдуллаєва, якого близько 1,5 року незаконно утримують у в'язниці в анексованому Криму.

Представництво ЄС в Україні засуджує порушення прав кримських татар на анексованому півострові, зокрема, це стосується стану здоров’я політв’язня Узеіра Абдуллаєва, якого близько 1,5 року незаконно утримують у в'язниці в анексованому Криму.

Про це повідомляє прес-служба представництва.

У зв’язку з цим у представництві нагадали про заяву високої представниці ЄС із закордонних справ і безпекової політики Федеріки Моґеріні від імені ЄС щодо Криму та Севастополя від 16 березня 2018 року.

У заяві йдеться про грубе порушення прав кримських татар. також у документі висловили вимогу «гарантувати кримським татарам, українцям та усім іншим етнічним і релігійним спільнотам півострова можливість підтримувати і розвивати свої культури, традиції, освіту й ідентичність».

30 квітня правозахисники повідомили, що політв'язень Узеір Абдуллаєв потребує негайної госпіталізації. За попередніми даними, у нього зараження крові і йому потрібна термінова госпіталізація.

Речниця МЗС Мар'яна Беца заявила, що Абдуллаєв у критичному стані. Відомство вимагає допустити до нього українських лікарів.

Пізніше громадські наглядачі у Криму заявили про «поліпшення здоров’я» політв’язня Абдуллаєва.

Поділитись: