Прем'єр-міністр Іраку Хайдер Абаді заявив, що ситуацію в Багдаді, де напередодні відбулися сутички та штурм парламенту, вдалося взяти під контроль, передає ВВС.

«Ми запевняємо, що ситуація в Багдаді знаходиться під контролем сил безпеки. Я закликаю протестуючих повернутися в зони, призначені для демонстрацій, вести себе мирно і не завдавати шкоди суспільній і приватній власності, а також держустановам, які належать всім громадянам Іраку», — сказав прем'єр країни.

Раніше президент Іраку Фуад Масум закликав протестувальників покинути зайняту в результаті штурму будівлю парламенту.

Як повідомляється, більшість протестувальників під проводом шиїтського лідера Муктади ас-Садра повернулися в наметовий табір неподалік від будівлі парламенту. При цьому лояльні йому люди оточили будівлю парламенту і не пускають туди людей, передає Agency France-Press.

Протести почалися після того, як парламент в черговий раз не зміг затвердити кадрові перестановки в уряді, запропоновані Муктадою ас-Садр.

За підсумками засідання розгляд цього питання було вирішено перенести на 3 травня, оскільки парламенту не вдалося набрати кворум для затвердження п'яти нових міністрів.

Шість міністрів вже були призначені на засіданні у вівторок, але повністю затвердити новий склад уряду не вдається вже кілька тижнів.

Напередодні протестувальники штурмували будівлю парламенту. Після цього у Багдаді оголосили режим надзвичайного стану.

/фото Твіттер/@business

Поділитись: