Ухвалена Радою Безпеки ООН резолюція і відмова представника США ветувати документ підштовхують уряд Ізраїлю переглянути відносини з ООН.

Ухвалена Радою Безпеки ООН резолюція про незаконність ізраїльських поселень і відмова представника США ветувати документ підштовхують уряд Ізраїлю переглянути відносини з ООН.

Про це заявив прем'єр-міністр країни Біньямін Нетаньяху, передає The New York Times.

За його словами, він вже доручив призупинити фінансування п'яти організацій при ООН, в тому числі діючих під егідою ООН, і присутність їхніх представників в Ізраїлі. Яких саме організацій торкнуться обмеження, прем'єр не уточнив.

«Я доручив призупинити фінансування п'яти організацій при ООН на суму близько 30 млн шекелів ($ 7,8 млн — ред.), Які найбільш ворожі у відношенні до Ізраїлю», — заявив Нетаньяху.

У резолюції, яку ухвалила Рада Безпеки ООН 23 грудня, йдеться про те, що створення Ізраїлем поселень на окупованій палестинській території «не має юридичної сили і є порушенням міжнародного права».  А також вимагає припинити будувати ці поселення.

Передбачалося, що проект резолюції буде відхилений РБ, оскільки США накладуть на нього вето. Однак представник Сполучених Штатів відмовився від цього.

У підсумку резолюцію прийняли 14 країн.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile