Світ

Прем'єра Японії втретє обрали головою керівної партії: він очолить уряд до 2021 року

20 вересня, 2018 16:35
Світ/Прем'єра Японії втретє обрали головою керівної партії: він очолить уряд до 2021 року
Зберегти
Вигляд
Прем'єр-міністра Японії Сіндзо Абе 20 вересня переобрали головою керівної Ліберал-демократичної партії, він автоматично очолить уряд країни ще на три роки.

Прем'єр-міністра Японії Сіндзо Абе 20 вересня переобрали головою керівної Ліберал-демократичної партії, він автоматично очолить уряд країни ще на три роки.

Про це повідомляє Associated Press.

За кандидатуру Абе проголосували 553 із 807 депутатів-представників основної консервативної сили Японії — Ліберал-демократичної партії. Відтак чинний прем’єр очолив керівну партію уже втретє.

За законодавством Японії, уряд країни очолює кандидат, якого підтримують обидві палати парламенту. Парламентська більшість в обох палатах належить Ліберал-демократичній партії з моменту дострокових виборів 2012 року.

Після обрання його лідером керівної партії, Сіндзо Абе стає єдиним кандидатом від обох палат парламенту, що означає продовження його терміну на посаді прем’єра ще на три роки. У разі успішного закінчення свого третього терміну на посаді в 2021 році, він стане першим прем’єром в історії країни, який відпрацював 9 років.

Вперше Абе обрали головою уряду у грудні 2012 року, після чого він отримав стійку підтримку керівної партії за досягнення стабільності і ефективності в економічній та дипломатичній сферах.

Переобрання Абе дає йому можливість втілити довгоочікуваний японськими консерваторами перегляд післявоєнної конституції, складеної під контролем США в 1946 році після поразки Японії в Другій світовій війні, що не вдалося жодному з його попередників.

«Саме час переглянути конституцію, час боротьби скінчився», - сказав в переможній промові прем’єр, – «Працюймо разом, щоб побудувати нову Японію».

Він заявив, що має намір використати останній строк на посаді, щоб підвести підсумок японської післявоєнної дипломатії з метою забезпечення миру в країні.

Нагадаємо, про своє балотування Абе повідомив наприкінці серпня.

/Лев Коротаєвський

 

Більше про:
# Японія
Пов`язані новини