Прем’єр-міністр південноафриканської країни-карлика Лесото Томас Табане оголосив, що подає у відставку. Раніше лесотські правоохоронці стверджували, що Табане причетний до вбивства своєї першої дружини Ліполело.

Про свою відставку Табане оголосив у телевізійному зверненні у вівторок, 19 травня, передає CNN. За його словами, для нього настав час піти «з великого театру дій, піти з державної посади».

Табане також наголосив, що його відставка є добровільною й не пов'язаною з підозрою в причетності до вбивства Месаї Табане. Він також звинуватив політичних опонентів у прагенні скористатися з його становища.

Із 20 травня виконувати обов’язки прем’єра буде міністр фінансів уряду.

Нагадаємо, колишню дружину прем’єра Лесото — Ліполело Табане — застрелили в 2017 році поблизу будинку подружжя в Масеру, столиці Лесото. Тоді між Ліполело й Томасом Табане відбувався процес розлучення.

Спершу в убивстві звинувачували невідомих озброєних чоловіків, однак пізніше підозра впала на нинішню дружину Табане — Месаю. Їй інкримінують замовне вбивство, для якого вона найняла вісьмох осіб.

10 січня поліція оголосила жінку в розшук. Пізніше її затримали на кордоні між Лесото та Південною Африкою, повідомив ЗМІ речник поліції, і висунули офіційні звинувачення. Утім пізніше Месаю Табане відпустили з-під варти.

Правоохоронці Лесото заявляли, що висунуть офіційні звинувачення й самому Табане, але його адвокати вибороли клієнту право на імунітет від кримінального переслідування. З лютого цього року про справу Месаї Табане не було нічого чути, зазначає CNN.

Поділитись: