Прем'єр-міністр Польщі пропонує Євросоюзу ввести ембарго на російське вугілля

Прем'єр—міністр Польщі Матеуш Моравецький запропонував Євросоюзу ввести ембарго на російське вугілля. На його думку, Європа також повинна припинити купувати нафту і газ у росії в найближчі кілька місяців, оскільки країна використовує ці кошти для фінансування війни в Україні.

Про це пише RMF24.

Прем'єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький заявив після зустрічі з головою Європейської комісії Урсулою фон дер Ляйєн у Брюсселі, що у розмові порушувалася тема санкцій проти Білорусі за підтримку режиму володимира путіна

«Я запропонував якомога швидше запровадити санкції проти Білорусі. Голова погодилася з цим», ㅡ сказав Моравецький.

Він заявив, що зупинити агресора зможуть лише через санкції, а їхня ефективність проти росії вже помітна.

Моравецький розповів, що розмовляв з фон дер Ляйєн про те, як зробити Європу незалежною від російського вугілля.

«Я закликав не імпортувати російське вугілля [до Європи], ввести ембарго на російське вугілля. І найближчими місяцями також не купувати нафту і газ [з росії], тому що це засіб, за допомогою якого путін може фінансувати військову машину. Ми готові до цього. Ми просто хочемо якнайшвидшої згоди Європейського Союзу, згоди Європейської комісії», ㅡ сказав прем’єр.

Що відбувається в Україні?

У ніч проти 24 лютого президент росії володимир путін у відеозверненні заявив про початок «спеціальної військової операції» проти України. У низці українських міст прогриміли вибухи.

Перші удари окупанти завдали о 5 ранку по військовій інфраструктурі: аеродромах, центрах військового управління та складах ресурсів. В Україні запровадили воєнний стан. 20 областей України та декілька міст окремими рішеннями ввели комендантську годину.

Головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний заявив, що президент Володимир Зеленський віддав наказ завдавати окупантам максимальних втрат.

На ранок 1 березня Генштаб ЗСУ повідомляв про втрати агресора. Особовий склад зазнав втрат 5 710 людей, полонених — 200. Знищено та пошкоджено 29 літаків, 29 гелікоптерів, 198 танків, 846 ББМ, 77 артилерійських систем, 7 засобів ППО, 24 РСЗВ, 60 цистерн з ПММ, 3 БПЛА оперативно-тактичного рівня, 2 катери, 305 одиниць автомобільної техніки.

У МОЗ нам повідомляли, що від початку повномасштабного російського вторгнення в Україну станом на ранок 28 лютого поранені 2 040 цивільних, із них 45 дітей. Від 24 лютого загинули 352 людини, зокрема 16 дітей.