Прем'єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький написав лист гендиректору Netflix Ріду Гастінгсу, в якому звинувачує компанію в «переписуванні історії» та вимагає виправити показану в документальному серіалі «Диявол по сусідству» карту сучасної Польщі з нацистськими концентраційними таборами.

Про це Моравецький повідомив у Facebook.

За його словами, Netflix не вказали, що табори були німецькими, бо під час Другої світової війни Польща була під владою Третього Рейху. Він зазначив, що така помилка може «прикривати чи відбілювати реальних винуватців злочинів».

«Можливо, для їх творців це не суттєві помилки, але вони дуже шкідливі для Польщі, і наше завдання — реагувати рішуче», — написав прем'єр.

Він додав, що через неточності глядачі можуть вважати, що саме Польща була відповідальна за табори.

«Моя країна тоді навіть не існувала як незалежна держава, у цих таборах були вбиті мільйони поляків. Тому цей елемент серії є переписування історії», — зазначив Моравецький.

Прем'єр також вважає, що помилку зробили не спеціально, тому він сподівається, що Netflix найближчим часом замінить карто або надасть глядачам розяснення.

Як пише Reuters, у Netflix знають про звернення Моравецького та «терміново розбираються у цьому питанні».

Документальний серіал «Диявол по сусідству» розповідає про українця за походженням Івана Дем’янюка, який працював у німецьких таборах смерті під час Другої світової війни. Після війни чоловік переїхав до США і працював там автомеханіком. У 70-х роках його звинуватили в тому, що у 20-річному віці він співпрацював з СС та був причетним у вбивстві майже 28 тисяч євреїв.

У 1988 році Дем’янюка засудили до страти, пізніше покарання скасували через нестачу доказів. У 2009-му його видали Німеччині. Помер Дем’янюк 2012 року в будинку для літніх людей у Німеччині, не дочекавшись вироку суду.

Поділитись: