Нова команда Міністерства охорони здоров’я працює лише 4 місяці, і вже зараз відчуває масовану атаку з боку профільного комітету через державні закупівлі.

Нова команда Міністерства охорони здоров’я працює лише 4 місяці, і вже зараз відчуває масовану атаку з боку профільного комітету через державні закупівлі. Rоли команда прийшла до міністерства, у вересні 2016 року, їй у спадок залишились незакриті закупівлі з 2015. Проте МОЗ швидко закрив ці питання, і в цьому році закупівлі вперше можуть відбутись вчасно.

Про це в ефірі Громадського розповів експерт групи «Реформа охорони здоров’я» Реанімаційного пакету реформ Олександр Ябчанка.

«Дійсно, держзакупівлі в 2016 році не були виконані вчасно. Неможливо було почати закупівлі, маючи незакритий 2015 рік. Очевидно, що ця критика є, з однієї сторони, правдивою, але з іншої це чистої води маніпуляція. Міністерство фізично не могло цього зробити, прийшовши на позиції у вересні», — сказав експерт.

На його переконання, звинуваченнями у невчасності виконання держзакупівель члени комітету з питань охорони здоров’я маніпулюють громадською думкою.

«Чому цій маніпуляції легко піддаються? Реакція на слово «зрада» нажаль сильніша, ніж на слово «перемога». Це доволі непроста до розуміння пересічного громадянина тема. Є теза: держзакупівлі не були вчасно виконані. Але громадянин, не розібравшись, говорить про «зраду», а пояснення міністерства вважає виправдовуваннями», — пояснив Ябчанка.

Також, пояснив він, оцінці депутатів легко вірять через те, що в МОЗ роками панувала корупція.

«І тепер, коли черговий раз народний депутат починає звинувачувати міністерство у тих же речах, багато хто доволі легко вірить», — додав експерт.

На переконання Ябчанки, комітет не можна огульно звинувачувати у корупції попри його несприйняття реформаторської команди Міністерства.

«Комітет це не цілий парламент. У комітеті є різні депутати з різних фракцій. Конфліктні ситуації з окремими членами комітету розпочались ще тоді, коли отримала повноваження нова команда МОЗ. Були заяви щодо відправлення депутатських запитів, а чи дійсно доктор Супрун є лікарем і так далі. Це було від початку. Зараз ситуація продовжується у тому ж дусі», — підкреслив Ябчанка.

Раніше повідомлялося, що керівництво МОЗ залишило засідання комітету через те, що за відсутності кворуму депутатів комітету, «засідання перетворилося на публічний брифінг».

До цього в.о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун повідомляла, що МОЗ створить всеукраїнську мережу кардіологічних центрів, в якій кожен українець отримуватиме безкоштовну допомогу.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Медична реформа може провалитися через конфлікт депутатів і МОЗ — експерт»

Поділитись: