Президент Алжиру Абделазіз Бутефліка після кількох тижнів протестів призначив перехідний уряд.

Кабмін очолить Нуреддін Бедуі, який раніше очолював Міністерство внутрішніх справ. А колишній спецпосланець Алжиру в ООН Сабрі Букадум призначений очільником МВС.

Свою посаду зберігає заступник міністра оборони Ахмед Гаід Салех, який виступив із вимогою визнати чинного президента Абделазіза Бутефліка, який керував країною 4 строки поспіль, нездатним виконувати свої обов’язки.

В Алжирі декілька тижнів не вщухають протести проти чинного президента, який керує країною з 1999 року. Як зазначає BBC, під час протестів начальник штабу заявив, що військові мають єдине бачення майбутнього країни, натякаючи на підтримку демонстрантів.

10 лютого Абделазіз Бутефліка оголосив про намір брати участь у президентських виборах, які заплановані на 18 квітня 2019 року. Він очолює країну з 1999 року. У 2013 році він переніс інсульт і з того часу вкрай рідко з’являвся на публіці й жодного разу не виголошував тривалих урочистих промов.

1 березня тисячі людей вийшли на протести у столиці Алжиру у зв’язку з оголошенням чинного президента Абделазіза Бутефліки про намір вп’яте балотуватися на цю посаду.

Через масові протести Бутефліка відмовився від участі в майбутніх виборах президента.

Поділитись: