Світ / Сусідні країни

Президент Білорусі Лукашенко запропонував відправляти студентів в армію під час літніх канікул

БЕЛТА
Світ/Сусідні країни/Президент Білорусі Лукашенко запропонував відправляти студентів в армію під час літніх канікул
Зберегти
Вигляд
lead
Президент Білорусі Олександр Лукашенко заявив, що пропонує відправляти студентів в армію на кілька місяців під час літніх канікул. На думку лідера Білорусі, це може бути один із способів боротьби з ухильниками від строкової служби. Про це Лукашенко заявив 19 жовтня під час зустрічі зі студентами.

«Сьогодні дівчина хоче, щоб поряд з нею був чоловік, а не просто хтось там в штанях ходив… А як хлопців, які вступили до вузу, підготувати і зробити чоловіками? Ми ж їм відстрочку даємо, а потім їм після того, як закінчать вуз, вже не хочеться служити», — сказав Лукашенко.

На його думку, студентів можна відправляти в армію на кілька місяців під час літніх канікул. Після першого курсу вони зможуть отримати початкову військову підготовку, після другого — освоїти військову спеціальність.

«Але в залежності від того, до чого він більше схильний і чим займається в вузі. Якщо він радіоелектронікою займається, значить, буде С-300 освоювати», — зазначив Лукашенко.

Продовжити армійські збори можна і на наступних курсах. Таким чином, на думку президента, молоді люди «фактично побувають в армії, не відриваючись від навчання».

Лукашенко зауважив, що реалізувати це в Білорусі «не проблема». Однак він додав, що це всього лише один з можливих способів вирішення проблеми, пов'язаної з ухиленням від строкової служби. Поки приймати таке рішення не планується, опрацьовуються різні варіанти.

Раніше Лукашенко заявив, що що Білорусі «доведеться входити до складу якоїсь держави», якщо країна провалиться в економічному зростанні.

Пов`язані новини