Президент Болівії Ево Моралес оголосив про проведення нових виборів на тлі масових протестів в країні. Таке рішення він оголосив після того, як міжнародні спостерігачі піддали сумніву результат нещодавніх виборів.

Виступаючи на прес-конференції, лідер Болівії також пообіцяв замінити членів виборчої комісії країни, пише ВВС.

Раніше Організація американських держав, яка стежила за виборами, закликала анулювати результати виборів, які відбулися 20 жовтня. У своєму попередньому звіті ОАД заявила, що виявила «чіткі маніпуляції» з системою голосування Болівії і не змогла підтвердити результат гонки.

Досі президент, який був вперше обраний у 2006 році, заперечував будь-які порушення та проігнорував заклики подати у відставку.

Однак тепер він заявив журналістам, що вирішив «зменшити всю напругу» й умиротворити Болівію. Члени нової виборчої ради обиратимуть парламент країни, додав він.

Зазначимо, що у Болівії вже третій тиждень тривають акції протесту, які розпочалися після президентських виборів 20 жовтня. На них перемогу здобув Ево Моралес. Його головний суперник на виборах, колишній президент Карлос Меса, не визнав результатів голосування. Після цього люди почали виходити на масові акції протесту. Моралес оголосив режим надзвичайного стану і звинуватив опозицію в спробі організувати державний переворот.

Поділитись: