Президент Чехії Мілош Земан, відомий своїми проросійськими заявами, прийняв у своїй резиденції делегацію нібито представників русинів, які домагаються автономії від України.

Про це повідомляє «Радіо Прага».

Чеські ЗМІ звернули увагу, що зустріч відбулася у сторіччя підписання Сен-Жерменського договору, за яким у 1919 році до Чехословаччини приєднали Підкарпатську Русь — територія Закарпаття, де проживають русини.

Земан на зустрічі заявив, що згодний виступати посередником між українською владою і русинами. Учасники нібито делегації русинів заявили, що вони вимагають статусу окремого народу та автономії.

Земан пообіцяв обговорити це питання з президентом України Володимиром Зеленським, але наголосив, що це — внутрішня справа України.

Посол України в Чехії Євген Перебейніс негативно відреагував на цю зустріч. За його словами, активісти, що виступають від імені русинів, «займаються не тільки своєю культурою та мовою, а подальшою дестабілізацією» всередині України.

«Русинське питання — це не питання національності, а політичний проєкт, який значною мірою підтримує, просуває і фінансує Кремль з метою дестабілізації ситуації в Україні, перш за все, на Закарпатті», — наголосив він.

Серед учасників нібито делегації русинів був священик Дмитро Сидор, який раніше отримав в Україні умовний вирок за звинуваченням у посяганні на територіальну цілісність країни.

Ще одна учасниця зустрічі — Тетяна Поп, яка називає себе керівницею Координаційного центру русинських організацій. Вона вже бувала у резиденції президента Чехії — на інавгурації Земана.

Раніше вона заявляла, що прем’єр Чехії Андрій Бабиш і уряд країни готові підтримати русинів.

«Він (Бабиш — ред.) сказав мені, що його мати — русинка, і тому він немає права не любити русинів і не поважати їх», — розповіла Поп.

Водночас прем'єр Чехії категорично заперечив інформацію про такі наміри.

«Ця дама бреше, я її не знаю, і уряд, звісно, нічим подібним займатися не буде», — сказав Бабиш.

Нагадаємо, після перемоги Зеленського на виборах Земан привітав його і згадав про «націоналістичні гасла» в Україні.

У січні 2018 року Земана переобрали на другий термін.

Мілош Земан — політик-популіст, скептично налаштований щодо Євросоюзу та лояльний до Росії.  

Він налаштований проти мігрантів з мусульманських країн та обстоює традиційні цінності.

Крім цього, Земан виступає за скасування санкцій проти Росії та визнання Криму російським.

Через проросійську позицію в парламенті Чехії звинувачували Земана у державній зраді.

Поділитись: