Президент Франції Еммануель Макрон посперечався з поліціянтами Ізраїлю — ті начебто намагались незаконно ввійти до базиліки святої Анни, яка вважається французькою територією.

Як повідомляє BBC, інцидент стався під час ознайомчої прогулянки Макрона по Єрусалиму. Туди він прибув для участі в П’ятому всесвітньому форуму пам’яті Голокосту, що відбудеться в четвер, 23 січня.

На відео з місця події видно, що французький лідер рукою привертає увагу поліцейського у формі й говорить підвищеним голосом: «Мені не подобається те, що ви робите переді мною. Вийдіть звідси, будь ласка».

Далі Макрон просить правоохоронця зберігати спокій.

«Ми чудово прогулялися. Ви чудово спрацювали в місті. Я ціную це, хлопці. Прошу, поважайте правила, які тут існують століттями. Зі мною вони не зміняться», — додав президент Франції.

Міністерство закордонних справ Франції відмовилося прокоментувати інцидент, повідомляє BBC.

BBC нагадує, що відвідування базиліки французьким президентом не обійшлося без скандалу щонайменше ще один раз. У 1996 році тодішній лідер Франції Жак Ширак пошпетив ізраїльських правоохоронців, які відштовхували палестинців та оточення президента, що намагалося пройти до будівлі.

Тоді уряд Ізраїлю — який, як і нині, очолював Беньямін Нетаньягу — офіційно вибачився за інцидент.

Базиліка святої Анни — одна з найвідоміших пам’яток доби хрестових походів у Єрусалимі. Споруджена вона була ще в V столітті нашої ери; на початку ХІ століття її зруйнували, наступного століття хрестоносці її відбудували. У 1856 році Османська імперія передала базиліку Франції як подарунок за допомогу в Кримській війні. Відтоді вона вважається французькою територією.

Святиня розташована на території сучасного Східного Єрусалима, де проживає більшість арабського населення. 1967 року його окупував Ізраїль і проголосив своєю територією, що не визнається у світі.

Поділитись: