Президент Ірану Хассан Рухані вважає, що відносини його країни зі США рідко були настільки поганими, як тепер. А санкції, введені адміністрацією Дональда Трампа проти нафтового та банківського секторів економіки Ірану, Рухані назвав «терористичним актом».

Про це він заявив під час засідання іранського уряду.

«Боротьба між Іраном та Америкою наразі сягнула кульмінації. США застосували усі свої сили проти нас» — наголосив Рухані. Він також зауважив, що тиск із боку США на фірми та банки з метою припинення бізнесу з Іраном «на 100% є терористичним актом».

13 лютого стало відомо, що Сполучені штати розширили перелік іранських компаній та пов’язаних з ними фізичних осіб, які потрапили під дію американських санкцій.

Нагадаємо, 8 травня 2018 року президент США Дональд Трамп заявив, що Сполучені Штати вийдуть з угоди щодо іранської ядерної програми й відновлять санкції проти Ірану. Іран назвав вихід США з ядерної програми «незаконним».

5 листопада набули чинності відновлені санкції США проти Ірану, які скасували у межах угоди 2015 року.

У 2015 році Іран уклав угоду зі США й іншими провідними країнами світу про відмову від розробки ядерної зброї в обмін на зняття деяких економічних санкцій, зокрема — заборони на міжнародну торгівлю нафтою.

Уряди провідних європейських країн вважають угоду з Іраном важливою умовою для міжнародної безпеки.

Водночас низка країн, зокрема чинна адміністрація США та Ізраїль, висловлюють побоювання, що угода не дає твердих гарантій відмови Ірану від розробки ядерної зброї.

Поділитись: