Йоахім Гаук під час традиційного різдвяного звернення закликав німців об'єднуватися перед викликами терористичної загрози і відповідати на них співчуттям та співпереживанням

Президент Німеччини Йоахім Гаук під час традиційного різдвяного звернення закликав німців об'єднуватися перед викликами терористичної загрози і відповідати на них співчуттям та співпереживанням.

Про це повідомляє Deutsche Welle.

Колишній священник Гаук, який працює на посаді президента Німеччини із 2012 року, пропонує не звинувачувати в усіх бідах «певні соціальні групи» та шукати відповіді у вічних релігійних цінностях.

«Ми повинні зберегти здатність оцінювати ситуацію, а також повагу до політичного супротивника», — сказав він, коментучи нещодавній теракт у Берліні.

Президент Німеччини зазначив, що теракт викликає гнів і страх, проте цим відчуттям «не можна дати перерости у насильство й ненависть». Натомість, підкреслив Гаук, варто показати готовність до співчуття та співпереживання.

Також німецький президент закликав протистояти розколам у суспільстві та огульному засудженню політиків.

Видання зазначає, що дане різдвяне звернення 76-річного Йоахіма Гаука — останнє на посаді президента, оскільки він вирішив не висувати свою кандидатуру на майбутніх виборах, що відбудуться 12 лютого 2017 року.

Раніше канцлерка Німеччини Ангела Меркель підтвердила, що застрелений італійськими правоохоронцям тунісець Аніс Амрі дійсно був виконавцем теракту на різдвяному ярмарку у Берліні 19 грудня.

Також вона обіцяє прискорити депортації нелегальних мігрантів через теракт у Берліні.

Раніше повідомлялося, що у Мілані вбито підозрюваного у скоєнні теракту в Берліні.

Нагадаємо, що 19 грудня внаслідок в'їзду вантажівки у натовп на різдвяному ярмарку у Берліні 12 осіб загинуло, 48 - було травмовано.

Пізніше угрупування «Ісламська держава» взяло на себе відповідальність за теракт у Берліні.

Поділитись: