Президент України Володимир Зеленський підписав закон про зміни до державного бюджету на 2019 рік, яким, зокрема, передбачається виділення 1 мільярда гривень додаткового фінансування державних шахт.

Відповідні дані містяться на сайті Верховної Ради.

Так, мільярд гривень виділили на збалансування фінансового стану державних вугледобувних підприємств та забезпечення фінансовими джерелами для виплати заробітної плати шахтарям, а також недопущення відключення шахт від електропостачання.

Ще 1,67 мільярда виділили на здійснення усіх необхідних платежів із виконання державою гарантійних зобов’язань.

Також 1,36 мільярда направлять додатково на національну безпеку і оборону, зокрема на збільшення рівня грошового забезпечення військовослужбовців Держприкордонслужби, СБУ, Нацгвардії, Головного управління розвідки Міноборони, Управління держохорони до рівня виплат у ЗСУ.

Підписаним законом також надаються додаткові 354,5 мільйона гривень на підтримку чорнобильців, 787 мільйонів гривень на реабілітацію людей з інвалідністю. Також виділили додаткові кошти на соціальний захист військовослужбовців та ветеранів, паралельно скоротивши у 5 разів видатки на Фонд президента України з підтримки освітніх на наукових програм для молоді.

Крім цього, документ передбачає фінансове забезпечення на 0,5 мільярда резервного фонду, з якого гроші використовуються для ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій.

Зазначається, що відповідний закон також змінює доходи і видатки бюджету на 2019 рік, коригуючи їх через зміну курсу долара, який не збігається з тим, що закладався у бюджет на цей рік.

Нагадаємо, що за відповідний закон Рада проголосувала 31 жовтня. Тоді за нього віддали 291 голос із 226 необхідний, щоб закон ухвалили.

Поділитись: