Політика

Президент Чехії запропонував заплатити Україні і визнати Крим російським

10 жовтня, 2017 15:33
Політика/Президент Чехії запропонував заплатити Україні і визнати Крим російським
Зберегти
Вигляд
Президент Чеської Республіки Мілош Земан вважає втрату Україною Криму «завершеною справою» та пропонує владнати її за допомогою виплат Україні.

Президент Чеської Республіки Мілош Земан вважає втрату Україною Криму «завершеною справою» та пропонує владнати її за допомогою виплат Україні.

Про це він заявив у Парламентській асамблеї Ради Європи, відповідаючи на запитання українського депутата Олексія Гончаренка, повідомляє «Європейська правда».

«На мою думку, буде якась компенсація для України — чи у фінансовій формі, чи нафтою і газом», — наголосив він

Земан визнав незаконність анексії Криму, але заявив, що питання вирішене: «Крим – це анексія, без сумніву. Та це завершена справа (fait accompli)».

Земан пояснив, що в разі незгоди України на компенсацію розпочнеться «європейська війна». На цій підставі Земан зробив висновок, що «війна» неуникна також у разі збереження зусиль України для повернення Криму.

«Ми маємо уникнути європейської війни, і ви маєте це зрозуміти», — звернувся він до депутатів.

Гончаренко на знак протесту залишив залу ПАРЄ.

«Земан своїми словами зрадив пам’ять жертв Празької весни. Йому вигідно забути про російські танки на вулицях чеських міст. А ми їх бачимо прямо зараз на вулицях наших міст!», — написав депутат у Facebook.

Гончаренко також нагадав, що в 30-х роках уже був агресор, якого намагалися втихомирити, і в результаті була «страшна війна, однією з перших жертв якої стала саме його (Земана) Батьківщина».

14 вересня 2017 року ЄС продовжив індивідуальні санкції проти Росії через анексію Криму.

Раніше спецпредставник США по Україні Курт Волкер заявив, що санкції проти РФ через Крим не знімуть навіть у разі виконання нею Мінських угод.

Підписуйтесь на наш канал у Telegram

Більше про:
# анексія криму
Пов`язані новини