Політика

Президент Філіппін хоче звільнитися від «кайданів залежності» США

Політика/Президент Філіппін хоче звільнитися від «кайданів залежності» США
Зберегти
Вигляд

Президент Філіппін Родріґо Дутерте хоче звільнити свою країну від «кайданів залежності» від США, які не можуть гарантувати свою допомогу, коли філіппінський суверенітет знаходиться під загрозою.

Про це заявив міністр закордонних справ країни Перфекто Ясей, пише Reuters.

Ясей заявив, що Дутерте був «змушений перебудувати» зовнішню політику Філіппін, аби не підкорятися вимогам та інтересам США.

«Вирвавшись з кабальної залежності, Філіппіни зможуть ефективніше вирішувати як внутрішні, так і зовнішні загрози безпеки. Ми маємо припинити підігравати інтересам США», – написав Дутерте в Facebook.

За словами міністра, Дутерте має намір припинити спільні військові навчання зі США, а також переглянути договір з оборони.

Раніше повідомлялося, що США та Філіппіни розпочали військові навчання, не зважаючи на кризу у своїх відносинах.

Нагадаємо, нещодавно президент Філіппін назвав Обаму «сином повії», однак пізніше вибачився за свої слова. Дутерте також назвав дурнем генерального секретаря ООН Пан Гі Муна.

Пізніше він вилаявся на адресу Європейського Союзу після того, як Європарламент закликав філіппінський уряд покласти край вбивствам підозрюваних у контрабанді наркотиків.

Дутерте також заявив, що готовий так само вчинити з наркоторгівцями та наркозалежними громадянами, як колись Гітлер з євреями.

Крім того, офіцер національної поліції Філіппін розказав, як таємні спецікоманди правоохоронців вбивають причетних до наркотрафіку за наказом президента.

Пов`язані новини