УКРАЇНА

Президент Франції: Україна контролюватиме кордон після виборів на Донбасі

УКРАЇНА/Президент Франції: Україна контролюватиме кордон після виборів на Донбасі
Зберегти
Вигляд

Президент Франції Франсуа Олланд заявив, що невиконання Мінських домовленостей призведе до створення замороженого конфлікту на сході України. Про це повідомляє УНІАН.

«Я готовий у рамках «нормандського формату» просуватися вперед, щоб повністю виконати Мінські домовленості, інакше це буде заморожений конфлікт», — заявив Олланд на осінній сесії Парламентської асамблеї Ради Європи у Страсбурзі.

Він наголосив, що головною метою Мінських домовленостей є встановлення миру та відновлення територіальної цілісності України.

«Але для цього необхідно провести вибори, необхідно забезпечити цей процес. І вже на завершення цього процесу уряд, українська влада могли б повернути контроль над своїми кордонами. Іншими словами, Мінський процес – це серія етапів, і необхідно дотримуватися кожного. Насамперед, це припинення вогню, безпека, конфіскація зброї, а потім необхідно провести вибори», – деталізував він.

На переконання Олланда, до цього процесу, окрім української влади, повинна бути залучена російська сторона, оскільки вона має вплив на керівників Східних регіонів.

«Це також стосується Німеччини та Франції, тому що ми були присутніми під час підписання Мінських домовленостей», – пояснив він.

Нагадаємо, наступна зустріч «нормандської четвірки» запланована на жовтень. У дипломатичних колах ЄС існує впевненість, що зустріч «нормандської четвірки» можлива лише за умови, якщо в найближчий час буде досягнений прогрес у ключових питаннях конфлікту на сході України.

Пов`язані новини