Політика

Президент Казахстану підписав указ про перехід країни з кирилиці на латиницю

27 жовтня, 2017 13:01
Політика/Президент Казахстану підписав указ про перехід країни з кирилиці на латиницю
Зберегти
Вигляд
Президент Казахстану Нурсултан Назарбаєв підписав указ про початок заходів щодо перекладу казахської мови з кирилиці на латиницю до 2025 року.

Президент Казахстану Нурсултан Назарбаєв підписав указ про початок заходів щодо перекладу казахської мови з кирилиці на латиницю до 2025 року.

Про це повідомляє офіційний сайт глави держави.

Указом затверджено новий алфавіт казахської мови, заснований на латинській графіці: у ньому 32 букви, літери старого алфавіту на замінюються на основі їх фонетичної схожості. Також у новому алфавіті є дев'ять букв з апострофами, які означають, наприклад, шиплячі звуки (стару «ш» замінить відповідник «s '»).

akorda.kz

Назарбаєв доручив уряду країни створити Національну комісію, основним завданням якої буде поетапне забезпечення перекладу алфавіту казахської мови на латинську графіку до 2025 року.

«Контроль за виконанням цього Указу покласти на Адміністрацію Президента Республіки Казахстан», — йдеться в повідомленні.

Про намір перевести до 2025 року казахську мову з кирилиці на латиницю президент Казахстану Нурсултан Назарбаєв заявив в квітні. Він пояснив це «політичними причинами». Обов'язковому перекладу підлягатимуть книги, документи та періодичні видання.

Підписуйтесь на наш канал у Telegram

Більше про:
# Казахстан
Пов`язані новини