Світ

Президент Німеччини вибачився за переслідування геїв у часи нацизму

3 червня, 2018 23:08
Світ/Президент Німеччини вибачився за переслідування геїв у часи нацизму
Зберегти
Вигляд
Президент Німеччини Франк-Вальтер Штайнмаєр вибачився за те, що у країні в часи Третього рейху переслідували представників ЛГБТ-спільноти.

Президент Німеччини Франк-Вальтер Штайнмаєр вибачився за те, що у країні в часи Третього рейху переслідували представників ЛГБТ-спільноти.

Про це повідомляє DW.

Штайнмайєр виголосив промову на десятиріччі пам'ятника геям-жертвам нацистського режиму в Берліні.

Він сказав, що у нацистській Німеччині життя, кохання та гідність десятків тисяч гомосексуалів «у наймерзенніший спосіб» заперечували та плюндрували, катуючи та відправляючи у тюрми та концтабори.

Штайнмайєр додав, що і після падіння режиму на всій території Німеччини до геїв ставилися несправедливо.

«Тому я нині прошу вибачення за всі завдані страждання та несправедливість і за тривале мовчання після того. Чесно згадувати історію і в разі потреби також просити вибачення, якщо була несправедливість, належить до сильних сторін демократії», — заявив президент.

Наприкінці травня у Німеччині відбулась акція лівих організацій, ЛГБТ-спільнот і противників расизму.

Пов`язані новини
Світ
30 жовтня 2018
«У Білорусі немає ніяких сексуальних меншин»: екс-глава МЗС Польщі у мемуарах згадав діалог із Лукашенком
Президент Білорусі Олександр Лукашенко заявляв, що у Білорусі «немає ніяких сексуальних меншин». Про це у своїх мемуарах написав екс-глава Міністерства закордонних справ Польщі Радослав Сікорський, передає «Белсат». Зустріч Олександра Лукашенка і Радослава Сікорського відбулася напередодні президентських виборів 2010 року. У зустрічі також брав участь колишній міністр закордонних справ Німеччини Ґідде Вестервелле. Вестервелле — відкритий гей. Тоді, згадує Сікорський, між ними та Лукашенком відбувся такий діалог: «Наша європейськість побудована не тільки на толерантному ставленні до національних меншин, а й до сексуальних меншин, — цитує сам себе Сікорський. — Лукашенко подивився на мене як на божевільного, і витримавши паузу, з подивом сказав: «Але у нас в Білорусі немає ніяких сексуальних меншин». Польська і німецька делегації переглядаються, і вже всі, хто сидить за столом, відчувають себе божевільними, але я вирішую продовжувати тему і звертаюся до нього, як до пацієнта: «Пане президенте, я розумію, що Білорусь має свою специфіку. Але гіпотетично, якщо такі меншини з'являться, то ви будете ставитися до них толерантно?» Лукашенко дивиться то на мене, то на Вестервелле (екс-глава МЗС Німеччини), і посміхаючись каже:
Перевірено
Зберегти