Опівночі 15 лютого президент України Петро Порошенко у прямому ефірі оголосив режим припинення вогню. Відповідні накази отримали сектори А, Б, С, М.

Як наголосив голова держави у зверненні до українців за декілька хвилин до оголошення, "Україна завжди дуже відповідально ставилася до виконання взятих на себе міжнародних зобов’язань. Ми сповнені рішучості ще раз довести це....І ми розраховуємо, шо ця домовленість нарешті буде виконана".

"Ми впевнені, що припинення вогню – це те, чого потребує не лише Україна, а весь світ", - зазначив він.

Одночасно за словами президента, мирний процес в Україні зараз під великою загрозою.

"На жаль, мирний процес зараз знаходиться під високою загрозою, бо бойовики використають напружену ситуацію під Дебальцевим для зриву режиму припинення вогню", - заявив президент.

"Я свідомо зараз не буду говорити, що будемо робити Україна у випадку, коли мирний процес буде зірвано. Скажу одне – отримавши удар по одній щоці, іншу ми підставляти не будемо, і нехай простить мене господь", - сказав Порошенко.

"Ми бачили, що російська сторона виказала особливий інтерес до Дебальцівського плацдарму в Мінську", - відзначив президент.  За словами голови держави, про можливість використання Дебальцевого для зриву режиму припинення вогню, він у Мінську повідомив канцлера Німеччини Ангелу Меркель та президента Фрації Франсуа Олланда.

При цьому він повідомив, що українські військові, у Дебальцевому отримали 4 конвої, "які забезпечують речовим довольством, боєприпасами, ротацію збройних сил і нової техніки".

Поділитись: