Президент України Петро Порошенко 18 квітня провів зустріч з представниками українських церков. Патріарх Української православної церкви Київського патріархату Філарет та Предстоятель Української Автокефальної Православної Церкви Макарій передали главі держави Звернення до Вселенського Патріарха Варфоломія про надання українській церкві Томосу про автокефалію.

Президент України Петро Порошенко 18 квітня зустрівся з представниками українських церков. Патріарх Української православної церкви Київського патріархату Філарет та предстоятель Української автокефальної православної церкви Макарій передали главі держави звернення до Вселенського патріарха Варфоломія про надання українській церкві Томосу про автокефалію.

Про це повідомляє прес-служба президента України. 

«Вдячний за ці підписи, але просив би щоб ми зараз спрямували наші молитви до Господа, щоб Він допоміг і захистив Україну, і допоміг отримати цей Томос (декрет про створення помісної церкви й надання їй автономії — ред.)», — сказав президент.

Повідомляється, що Порошенко також провів зустріч з предстоятелем Української православної церкви Московського патріархату Онуфрієм. 

Зазначається, що президент України та предстоятель Української православної церкви МП обмінялися думками щодо активізації міжконфесійного діалогу в Україні.

18 квітня у Верховній Раді зареєстрували проект постанови про підтримку звернення президента Порошенка до Вселенського патріарха Варфоломія щодо надання декрету про автокефалію православної церкви в Україні.

УПЦ Київського патріархату закликало УПЦ МП підтримати створення помісної церкви. В УПЦ МП заявили, що немає ніяких підстав для визнання іншої православної церкви.

Помісна церква — це об'єднання всіх православних вірян, яке створюється за територіальним принципом. Помісна церква виступає на противагу вселенській, стає незалежною та самоврядною на території певної держави і зазвичай узгоджується з політико-адміністративним поділом та державними кордонами.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Молитися по-новому: що таке помісна церква і навіщо вона потрібна

Поділитись: