УКРАЇНА

Президент підписав закон про реабілітацію жертв репресій

2 травня, 2018 17:30
УКРАЇНА/Президент підписав закон про реабілітацію жертв репресій
Зберегти
Вигляд
Президент України Петро Порошенко підписав закон, який вдосконалює процедуру реабілітації жертв репресій тоталітарного режиму 1917-1991 років.

Президент України Петро Порошенко підписав закон, який вдосконалює процедуру реабілітації жертв репресій тоталітарного режиму 1917-1991 років.

Про це повідомляє сайт Адміністрації президента України.

«Ухвалення цього законопроекту відновлює справедливість – адже він знімає тавро «ворогів народу», «вбивць», «шпигунів», «диверсантів» з тих людей, які боролись за незалежність України. Цими змінами Україна нарешті дає можливість відновити справедливість морального характеру перед тими, хто боровся за незалежність», — прокоментувала закон перша заступниця директора Інституту нацпам'яті Аліна Шпак.

Зазначається, що у  законі вводиться категорія потерпілих від репресій — родичів людини, яка була репресована комуністичним режимом.

Також унормована оновлена процедура реабілітації, що максимально враховуватиме усі обставини здійснення репресії проти конкретної особи.

Повідомляється, що розгляд документів на реабілітацію передбачатиме не тільки участь представників органів влади, а й представників громадськості.

Раніше, директор Українського інститут нацпам'яті Володимир В'ятрович заявив, що період радянської влади в Україні можна вважати окупаційним.

Пов`язані новини